Новорічний стіл: дефіцит яких продуктів можливий через блокування кордону з Польщею

Поділитися
Новорічний стіл: дефіцит яких продуктів можливий через блокування кордону з Польщею © freepik/freepik
Багато популярних продуктів поставлялося в Україну через цей кордон.

У чергах на в'їзд в Україну на українсько-польському кордоні станом на ранок неділі, 10 грудня, перебувають приблизно 3500 вантажних транспортних засобів. Ця ситуація може вплинути на доступність деяких продуктів.

Президент Торгово-промисловій палати України Геннадій Чижиков в ефірі загальнонаціонального телемарафону зазначив, що напередодні зимових свят питання наявності продуктів та їх вартості завжди турбує українців, пише «УНІАН».

«Ми дивимось, що продукти, які входять у так звані стандартні набори наших улюблених салатів та борщу, більш-менш під контролем. Тут саме головне, що більшість цих продуктів українського виробництва, тому дуже хвилюватись, що з ними щось буде не так, не потрібно… Трохи зростає ціна на м’ясо, але, в той же час, вона падає на борошно. Китайська гречка нам теж вже не потрібна», — пояснив він.

За його словами, можуть виникнути деякі проблеми з цитрусовими, які є важливим атрибутом новорічного столу і завозяться з-за кордону.

«Основні центри, з яких везуть цитрусові, це склади в Європі - Гамбург та Роттердам. А для України головний поставник цього важливого новорічних продукту – це Греція, Туреччина. Тому, вони йдуть в більшості через такі країни як Румунія та Молдова. Тут деякі проблеми можуть бути, але я б не став дуже песимістично до цього ставитись. Так, деякі перебої будуть, але не так, щоб ми побачили це дуже сильно на наших полицях», - зазначив Геннадій Чижиков.

Він зазначив, що більш складне питання щодо імпорту польських молочних продуктів, а також деяких видів сирів.

«Я спілкувався з виробниками молочних продуктів і тут вже залежність двох країн. Польська сторона теж залежить від української молочної сировини, так як і ми. Наші два ринки доповнювали один одного протягом останнього року-двох. З точки зору молочної продукції, колеги з асоціації виробників кажуть, що більшості продукції вистачить. По деяким сирам, перш за все сирам «високої гами», які завозяться з Італії, Франції чи Польщі, це так, трошки проблема є. Але, тут більше питання вартості, щоб вистачило грошей, тому що це досить дорогі продукти», – розповів він.

Асортимент яблук, які раніше імпортували з Польщі, здатна замістити продукція українських виробників завдяки гарному врожаю у Чернівецькій та Закарпатській області.

«Я б не хотів сказати, що блокада кордону на 100% не впливає. Це питання макроекономічні та інфляційні. Але, на наших полицях в магазинах 50% українська продукція, це не в кожній країні Європи таке є. Так що, з цієї точки зору, в нас більш-менш добре», – резюмував він.

Нагадаємо, чи чекати стрімкого підвищення цін на овочі борщового набору цієї зими. До них відносяться картопля, морква, буряк, цибуля та капуста.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі