Новий податок на землю: Хто звільняється від сплати з 1 січня

Поділитися
За 2022 рік мінімальний податок нараховуватиметься у 2023 році.

Зміни у Податковому кодексі щодо сплати мінімального податкового зобов'язання (МПЗ) власниками земельних ділянок (законопроект 5600), на думку ініціаторів, є необхідними для поступового виведення з «тіні» агропромислового комплексу. МПЗ почне діяти з 1 січня 2022 року, але не всі його платитимуть.

Згідно з документом, від сплати нового податку звільнятимуться фізичні особи, які мають у власності земельні ділянки та використовують їх виключно для власних потреб або сплачують необхідні податки від продажу вирощеної на своїх наділах сільськогосподарської продукції. Дачники та власники невеликих (до 50 соток) присадибних ділянок також не сплачуватимуть податок на землю.

Крім того, від сплати мінімального податкового зобов'язання звільнятимуться власники земельних паїв, розташованих у межах населених пунктів, дачних та садових кооперативах, а також ділянок, одержаних внаслідок приватизації у кооперативах у зоні відчуження.

Народний депутат Лариса Білозір зазначила, що на даний час сума податків, що сплачуються на 1 га, зазвичай перевищує мінімальне податкове зобов'язання і в середньому становить 2300 грн.

«Тому людям, які надають свою землю в оренду таким аграріям теж нема чого хвилюватися, платять податки вже найпорядніші орендоутримувачі», — зазначила вона.

Податок на землю сплачуватимуть ті власники земельних паїв, які за рік сплатили до бюджету податків та зборів на суму меншу за МНО. Це можуть бути орендодавці та орендарі, які не оформили свої відносини відповідно до законодавства.

Розрахунок мінімального податкового зобов'язання містить: податку землю; податок із доходу за продаж урожаю, вирощеного на земельній ділянці; податок на доходи фізичних осіб; військовий збір із зарплати найманих працівників.

З 1 січня 2022 р. розпочнеться перший період нарахування МНО. Тобто за 2022 рік мінімальний податок нараховуватиметься у 2023 році. У 2022-2023 роках. МНО становитиме 4% нормативної грошової оцінки землі, далі цей показник становитиме 5%.

Станом на 4 жовтня в Україні уклали 25,255 угоди про купівлю землі після старту «ринку землі» 1 липня.

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі