Новий пакет санкцій ЄС проти РФ не включатиме повну заборону на імпорт російського СПГ — Politico

Поділитися
Торік імпорт російського СПГ до ЄС досяг рекордного рівня.

ЄС у новому пакеті санкцій проти РФ не намагатиметься повністю заборонити закупівлю російського скрапленого природного газу (СПГ), повідомляє Politico, посилаючись на слова європейських дипломатів, які говорили на умовах анонімності.

За даними видання, Єврокомісія планує у середу, 29 січня, офіційно представити 16-й пакет санкцій країнам-членам. Пропозиція не включатиме повну заборону на імпорт СПГ з Росії, на чому наполягали “яструби” ЄС. Замість цього передбачається лише зупинка потоків російського СПГ, який надходить до терміналів ЄС, не підключених до газової системи Союзу — обмеження, яке не вплине на більшу частину імпорту скрапленого природного газу з РФ.

Крім СПГ, пакет санкцій, як очікується, включатиме обмеження проти застарілих танкерів “тіньового флоту”, які перевозять російську нафту. Зокрема, під санкції потраплять ще 74 танкери.

Також пропозиції щодо нового пакету санкцій передбачатимуть сприяння обмеженню поставок алюмінію з Росії. Ще нові санкції будуть спрямовані на обладнання для відеоігор, таке як Xbox від Microsoft, яке Росія використовує для керування безпілотниками.

Проте, відсутність повного обмеження на поставки російського СПГ розчарує “яструбів” ЄС, які підтримують жорсткі санкції проти РФ. Минулого місяця десять країн ЄС, включаючи Фінляндію, Польщу та країни Балтії, закликали Єврокомісію якнайшвидше заборонити такий імпорт.

“Шкода. Певною мірою ми розчаровані”, - сказав міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас, але додав, що країна не втрачає надії на майбутню “дорожню карту” ЄС щодо припинення всіх енергетичних зв'язків з Росією.

“Ми не втрачаємо віри в те, що [заборона СПГ] буде узгоджена в найближчому майбутньому”, - сказав Вайчюнас.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Брюссель поставив мету до 2027 року повністю відмовитися від російського палива. Тим часом імпорт російського СПГ до ЄС досяг рекордного рівня у 2024 році. На відміну від потоків газу з РФ трубопроводами, які скоротилися до мінімуму, а також російських нафти й вугілля, які “заборонені” в ЄС, імпорт російського СПГ все ще дозволений і зростає — це свідчить про те, що Європа досі “не відвикла” від дешевих поставок.

РФ тим часом також не полишає спроб повернутися зі своїми енергоносіями в Європу та розробляє для цього гібридні стратегії. Про те, як “Росія маскується, щоб повернути свої нафту і газ в Європу. Як її зупинити”, розповідали Михайло Гончар, Оксана Іщук, Ігор Стукаленко та Андрій Чубик.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Владимир Д
29 Сiчня, 11:02
В підсумку черговий не дієвий, популістський пакет санкцій.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі