Нові "вишки Бойка" Україна вирішила купити без посередників

Поділитися
© ZN.UA
Нові "вишки Бойка" Україна буде купувати безпосередньо у сінгапурського заводу-виробника, який раніше виготовив перші дві вишки. Тим не менш, нові бурові установки будуть у півтора рази дорожчими, ніж перші дві, за які Україна переплатила $330 млн.

Сінгапурська компанія Keppel Fels Limited перемогла в конкурсі НАК "Нафтогаз України" щодо закупівлі двох напівзаглибних плавучих морських бурових установок (НЗБУ). Заявка сінгапурського заводу виявилася найменшою - він пропонував поставити вишки в Україну "всього" за $1,226 млрд.

Відповідне рішення конкурсна комісія ухвалила на засіданні в Києві у п'ятницю, 16 листопада.

Участь у конкурсі взяли ще три компанії. Пропозиції двох із них - "новачків" Magic Worldwide LTD і Aida Holding Ltd (обидві - Беліз, $1,5 млрд і $1,4 млрд відповідно), були відхилені, оскільки компанії не надали конкурсного забезпечення.

Ще одна компанія - латвійська Rigas Kugu Buvetava (відома тим, що раніше продала "Чорноморнафтогазу" з переплатою в $180 млн одну з перших двох вишок), цього разу пропонувала поставити дві НЗБУ за $1 млрд 399,6 млн.

Придбання бурових НАКу потрібне для того, щоб "реалізувати плани з геологічного вивчення акваторії Прикерченського шельфу і площі Палласа".

Як заявили у «Нафтогазі», фінансування закупівлі бурових установок буде здійснюватися за рахунок власних запозичень і «не вимагатиме залучення бюджетних коштів». НАК очікує, що при врахуванні середньої вартості вуглеводневої сировини у 2012 році економічний ефект від їхньої роботи досягне приблизно $20 млрд. Термін окупності проекту складе 7-8 років.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомляв про плани довести загальну кількість бурових установок до п'яти.

- У Бойка розігрався апетит: він зібрався збільшити кількість бурових «вишок» до п'яти

Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA у травні 2011 року стало відомо, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.

При купівлі першої бурильної установки, яка обійшлася Україні на $150 млн більше, у тендері взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.

При покупці другої бурильної установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила $220 млн. Однак переможцем тендеру із закупівлі вишок для «Чорноморнафтогазу» за ті ж $400 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava. Таким чином, за другу бурильну Україна переплатила $180 млн.

Нещодавно стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою «вишок Бойка» - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової «вишки Бойка», а власником постачальника першої є «бомж» з Латвії. Крім того. «Вишками Бойка» зацікавилася також прокуратура Великобританії. У той же час, Генпрокуратура України нічого цікавого для себе не побачила.

Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річного внутрішнього видобутку газу до цього року до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд куб. м. !zn

Читайте також:

Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойка

Розслідування у Латвії: продавець «вишки Бойка» живе у підвалі


Вертолітний майданчик для Януковича будують люди, що продали «вишку для Бойка»

Міністру економіки Латвії соромно за латвійців, які продали першу «вишку Бойка»

«Чорноморнафтогаз» переплатив за бурову установку 150 млн доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі