Нацбанк планує нововведення: арештувати кошти на банківських рахунках стане простіше

Поділитися
Крім іншого, знайшли спосіб, щоб ухилянти сплачували штрафи. 

Нацбанк пропонує змінити правила безготівкових розрахунків. При цьому регулятор намагається, щоб арешт коштів на банківських рахунках був більш прозорим та ефективним. Головна ціль – закрити можливості для банків приховувати гроші українців від арештів. Про це пише "Хвиля" з посиланням на повідомлення НБУ .

Тепер арешт коштів "прив'язуватиметься" до власника, а не до номера рахунку. Це означає, що, якщо банк змінить номер рахунку боржника, це не скасує арешт коштів. Заарештовані кошти "мандруватимуть" за клієнтом навіть при зміні рахунку. Банки будуть зобов'язані відстежувати заарештовані кошти, навіть якщо рахунок закрито чи змінено. При надходженні вимоги про стягнення банк має виконати його з нового рахунку.

НБУ також посилює контроль над примусовим стягненням, встановлюючи чіткі правила для банків щодо виконання судових рішень щодо стягнення коштів. Це стосується як відкритих, так і закритих чи змінених рахунків.

Іншими словами, ухилитися від сплати боргів чи штрафів шляхом закриття чи зміни рахунку стане складніше.

Особливу увагу слід звернути на зміни особам, які ухиляються від військового обліку. Штрафи за це можуть бути суттєвими: від 17 до 25,5 тисяч гривень для фізичних осіб та до 59,5 тисяч для посадових осіб.

Раніше Нацбанк вирішив, що, як мінімум, 50% відділень всіх банків в Україні повинні мати інклюзивний фінансовий простір для всіх громадян країни, зокрема він повинен бути доступним ветеранам війни, особам з інвалідністю та людям старшого віку.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі