Очільники світових банків прогнозують, що наступну фінансову кризу може спровокувати зростання геополітичної невизначеності. Про це вони заявили на Інвестиційному саміті глобальних фінансових лідерів, організованому Валютно-кредитним управлінням Гонконгу, повідомляє Reuters.
Як заявив головний виконавчий директор Morgan Stanley Джеймс Горман, тригером наступної глобальної фінансової кризи, швидше за все, стане геополітичний чи політичний простір. "Проблеми демократії в деяких країнах світу абсолютно очевидні", – сказав Горман.
За словами гендиректора Deutsche Bank Крістіан Сьюїнг, ринки значною мірою стійкі перед глобальними подіями, але будь-яке затишшя вразливе перед ризиком нових подій.
"Мій найбільший страх полягає в тому, що ще одна геополітична ескалація – і це може статися досить швидко – і ринки в якийсь момент фактично втратять спокій, і тоді на ринку станеться подія", – сказав Сьюїнг.
Дискусію кспровокував конфлікт між Ізраїлем і сектором Гази, що розгортається, додає невизначеності до глобальних економічних перспектив, у той час, як російсько-українська війна затягується, а напруженість між Китаєм і США продовжує зростати, попри зусилля зі зближення лідерів двох наддержав.
Від початку війни і донині весь процес створення «плану Маршалла» для України характеризується дефіцитом ідей і відсутністю консолідації. Тому в питаннях економіки влада та наші міжнародні партнери обрали пливти за течією. Наразі досі не зрозуміло, яку економіку ми будуємо, хоча гроші на проєкти відбудови йдуть повним ходом. ZN.UA запитало у Мінекономіки, Мінцифри, Держагентства відновлення, Мінінфраструктури про їхнє бачення розвитку України в майбутньому. Про це читайте у статті "Дефіцит ідей: як відбудова України перетворюється на ремонт".