Норми Податкового кодексу щодо Platts не можуть застосовуватись для трансфертного ціноутворення – експортери 

Поділитися

Сумнівні методи контролю трансфертного ціноутворення, неповернення ПДВ, різноманітні валютні обмеження та інші проблеми стали болючими питаннями для українських експортерів. Як зазначили представники бізнесу на круглому столі «Проблеми експортерів під час війни: виклики регулювання», деякі з цих труднощів виникли через бойові дії, а інші були спровоковані недостатньо продуманими управлінськими рішеннями влади.

Однією із найбільших проблем українські експортери ГМК називають недосконалість системи контролю за трансфертним ціноутворенням. А все тому, що висновок Верховного Суду від 2022 р. дозволив Державній податковій службі використовувати котирування PLATTS як єдине джерело інформації для будь-якої операції ТЦУ в межах гірничо-добувного та паливно-енергетичного секторів.

Як заявив провідний юрисконсульт «Метінвест Холдинг» Володимир Бевз, цінові котирування PLATTS є результатом суб’єктивного судження, і проконтролювати їх коректність неможливо. Як наслідок використання PLATTS під час контролю ТЦУ може призвести до тиску на бізнес, оскільки застосування певних котирувань може запросто зробити будь-яке експортно-орієнтоване українське підприємство ГМК нерентабельним. 

«Відповідно до даних «великої четвірки» аудиторських компаній, практики використовувати одне джерело інформації при розрахунках ТЦУ не існує ніде у світі! Тож досвід України суперечить міжнародній практиці і дискримінує український бізнес. Варто відзначити, що визнання PLATTS єдиним джерелом інформації для контролю за ТЦУ в українському законодавстві не встановлено і є маніпулятивним з боку ДПС, адже ці норми регулюють виключно рентну плату», – обґрунтував свою позицію юрисконсульт.

У свою чергу  координатор податкового комітету Європейської Бізнес Асоціації Наталія Артемчук зазначила, що об’єднання готує власну позицію стосовно неоднозначних підходів податкової служби в питаннях контролю ТЦУ. Її планують оприлюднити найближчим часом.

Також експортери зазначили, що  мають проблему з відшкодуванням ПДВ. Як наслідок вони  втрачають обігові кошти та не можуть провадити фінансове планування.

Також компанії досі чекають на послаблення валютних обмежень, оскільки проблема обслуговування іноземних кредитів повністю не вирішена. Тому великі експортно-орієнтовані компанії чекають розширення встановлених лімітів та умов щодо виплати дивідендів та відсотків по «старих» заборгованостях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі