НКРЕКП у терміновому порядку просить постачальників газу населенню надати ціни на вересень

Поділитися
НКРЕКП у терміновому порядку просить постачальників газу населенню надати ціни на вересень Фото: сайт НКРЕКУ
З 1 серпня 2020 року з НАК "Нафтогаз України" зняті спеціальні зобов'язання з продажу газу для його подальшої поставки побутовим споживачам.

Сьогодні, 28 серпня, Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), закликала постачальників природного газу населенню терміново надати ціни на вересень.

Ціни регулятор вимагає вже сьогодні, в п'ятницю, говориться в листі комісії на постачальників, текстом якого володіє агентство Інтерфакс-Україна.

У НКРЕКП нагадали, що на неї покладено обов'язки з моніторингу функціонування ринку природного газу, а діючі правила (постанова №2496 від 30 вересня 2015 року) зобов'язують постачальників публікувати детальну інформацію про зміну цін.

З 1 серпня 2020 року з НАК "Нафтогаз України" зняті спеціальні зобов'язання з продажу газу для його подальшої поставки побутовим споживачам. З серпня ціни на газ для своїх побутових клієнтів і бізнесу (юросіб) кожен постачальник визначає самостійно.

Згідно з моніторингом енергорегулятора, в першому кварталі 2020 року біля 69% обсягів поставки газу населенню здійснювалося компаніями групи "РГК", групою "Нафтогаз" - 2%, іншими постачальниками - 29%.

Населення в січні-березні 2020 року спожило 3,59 млрд куб. м газу, що склало третину від валового обсягу споживання країною (10,86 млрд куб. м) проти 4,2 млрд куб. м (11,39 млрд куб. м) - в першому кварталі 2019 го.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" збільшив вартість газу для населення на вересень за тарифом місяць до місяця до 4,73 гривні (з ПДВ, але без доставки). В рамках річного тарифу з 1 по 15 вересня ціна залишиться на рівні 4,73 грн/куб.м, з 16 по 30 вересня - збільшиться до 5,24 грн/куб.

Згідно з інформацією трейдерів, ціна індексного контракту з прив'язкою до нідерландському хабу TTF на вересень склала 5,4 грн за куб. м.

В "Нафтогазі" нагадують, що тариф "річний" допомагає застрахуватися від зростання цін на газ в період високих цін (опалювальний сезон). Тому всі бажаючі можуть зафіксувати ціну газу на 12 місяців і платити за газ рівними частинами протягом року.

З 1 серпня цього року в Україні де-юре відкрився "вільний" ринок газу для побутових споживачів. Отже, були скасовані Public Service Obligations (PSO, ПСО) - спеціальні зобов'язання НАК "Нафтогаз України" з продажу газу для потреб населення, при яких ціну на газ встановлює уряд. Подробиці в матеріалі Олега Тітамира "Вільний" ринок газу »: ризики для побутових споживачів і конкуренції".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі