Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вирішила провести позапланові невиїзні перевірки 14 операторів систем розподілу електроенергії, на яких скаржаться споживачі. Про це повідомляє сайт НКРЕКП.
Позапланові перевірки пройдуть на:
- "Кіровоградобленерго" - за даними відкрити джерел мажоритарним власником компанії (як і ще 11 обленерго) є російський олігарх і довірена особа Путіна Олександр Бабаков.
- "Чернігівобленерго" - власником контрольного пакету компанії є компанії зареєстровані в офшорній зоні Кіпру. За даними ЗМІ, це афільовані структури Григорія Суркіса.
- "Вінницяобленерго" - наприкінці 2019 року ЗМІ повідомляли, що 75% акцій компанії "Вінницяобленерго" належать Григоришину, а майже 25% компанії отримала ICU, яку називають "гаманцем Порошенка".
- "ДТЕК дніпровські електромережі" - власник Рінат Ахметов.
- "ДТЕК київські електромережі" - власник Рінат Ахметов.
- "ДТЕК київські регіональні електромережі" - власник Ріна Ахметов.
- "Львівобленерго" - згідно даних "Вікіпедії", компанія пов'язана з Ігорем Коломойським], Ігорем Суркісом, Володимиром Матвіїшиним.
- "ДТЕК одеські електромережі" - власник Рінат Ахметов.
- "Полтаваобленерго" - власник громадянин Росії та Кіпру Костянтин Григоришин.
- "Прикарпаттяобленерго" - Ігор Суркіс воолодії 88% команії.
- "Рівнеобленерго" - власник Олександр Бабаков.
- "Тернопільобленерго" - 50,99% акцій товариства належать державі в особі Фонду держмайна, 24,99% та 15,1% акцій володіють кіпрські компанії «Bikontia Enterprises» і «Larva Investments» (офшори Костянтина Григоришина та Ігоря Коломойського), решту кілька відсотків — у «дрібних» руках.
- "Хмельницькобленерго" - власник Олександр Бабаков.
- "Чернівціобленерго" - власник Олександр Бабаков.
Підставою для проведення перевірок стали звернення та скарги як побутових, так і непобутових споживачів про незадовільне надання вказаними підприємствами послуг у сфері електроенергетики.
Основними порушеннями у зверненнях та скаргах називаються такі:
- необґрунтоване припинення електропостачання споживачу;
- недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії;
- недотримання процедури приєднання до електричних мереж, зокрема, порушення під час надання послуги зі стандартного приєднання до електромереж системи розподілу;
- недотримання затверджених регулятором показників якості електропостачання;
- недотримання правил комерційного обліку електричної енергії тощо.