НКРЕКП 3 березня прийме рішення про збільшення тарифів на газ для населення

Поділитися
НКРЕКП 3 березня прийме рішення про збільшення тарифів на газ для населення Тарифи на газ підвищать 3 березня © Андрій Товстиженко, DT.UA
Будуть підвищені тарифи на газ для населення, ціна газу для ТКЕ і ціна реалізації газу "Укргазвидобування".

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) планує 3 березня 2015 року переглянути роздрібні тарифи на газ для побутових споживачів (населення).

До порядку денного комісії на 3 березня, розміщеної на сайті регулятора, також внесено питання про встановлення граничного рівня ціни на природний газ для виробників теплової енергії (ТКЕ).

Крім того, комісії планує у вівторок переглянути ціну реалізації газу ПАТ "Укргазвидобування" і тарифи на транспортування, розподіл і постачання газу.

Читайте також: Газ для промислових підприємств з 1 березня подорожчає в півтора рази

Як повідомлялося, НКРЕКП може з 1 квітня 2015 року підвищити граничну ціну на газ для ТКЕ в 2,2 рази (на 1570,8 грн за 1 тис. куб. м) - до 2880 грн за 1 тис. куб. м. Тарифи на тепло для населення буде збільшено на 67% (на 250 грн/Гкал) - до 625 грн/Гкал.

За пропозиціями, які розглядаються НКРЕКП, ціна на газ для населення може зрости з 1 квітня 2015 року до 3600 грн за 1 тис. куб. м на обсяг споживання менше 200 куб. м в місяць і до 7187 грн за 1 тис. куб. м на обсяг споживання понад цього рівня. Передбачається, що така тарифна сітка буде діяти тільки в опалювальний період, а в решту часу населення буде платити єдину ціну - 7187 грн за 1 тис. куб. м.

Україна узгодила з МВФ збільшення майже в 4,6 рази ціни на реалізацію газу власного видобутку ПАТ "Укргазвидобування" для потреб населення. Таким чином, ціна здобувається і реалізується компанією газу для потреб населення з 1 квітня може збільшитися з 349,2 грн (без ПДВ) за 1 тис. куб. м до 1,59 тис. за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Напередодні стало відомо, що Україна пообіцяла МВФ підвищити тарифи на енергоносії - поетапно, до 2017 року до рівня покриття собівартості. Разом з тим, Кабмін виділить з держбюджету 12,5 млрд грн на цільові субсидії для компенсації наслідків від підвищення цін.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі