Конституційний суд України визнав невідповідними Основному закону країни положення статей № №14, 24, 64, а також пункти 7-13 розділу 7 прикінцевих положень закону України про державний бюджет України на 2010 рік.
Текст відповідного рішення, прийнятого 30 листопада був оприлюднений в Конституційному суді у четвер, 2 грудня, у Києві. У рішенні зазначено, що положення закону про держбюджет, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення рішення судом.
Конституційне подання у справі ініціювали 54 народних депутата у квітні поточного року.
Стаття 14 закону передбачає, що при здійсненні державних позик і наданні державних гарантій міністр фінансів за дорученням Кабінету міністрів має право приймати зобов'язання від імені України, пов'язані зі здійсненням таких позик.
Стаття 24 передбачає внесення змін до частини 2 статті 21 закону «Про приватизацію держмайна», що дозволяє у процесі приватизації державного майна оплату його вартості у вільно конвертованій іноземній валюті.
Стаття 64 закону встановлює, хто вналежить до членів сім'ї пільговика.
Пункти 7-13 заключних положень призупиняють дію у 2010 році закону «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат», і окремих положень Кодексу про надра, законів «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» і «Про нафту і газ».
За матеріалами «Інтерфакс-Україна», РБК-Украина