Інвестори економлять на зарплатах співробітників, компенсуючи собі ризики роботи в Україні - думка

Поділитися
Інвестори економлять на зарплатах співробітників, компенсуючи собі ризики роботи в Україні - думка Зростання інвестицій в Україну буде стимулювати збільшення зарплат © Микола Тис / ZIK
Українська молодь не хоче працювати на "викруткових" виробництвах за зарплату в 5-7 тисяч гривень.

Іноземні інвестори, які створюють підприємства "відкруткового" виробництва в різних регіонах України, як правило, заощаджують на заробітній платі працівників, таким чином компенсуючи собі ризик, повязаний з роботою в Україні. Про це у своїй статті для DT.UA пише Василь Худицький, посилаючись на думки спеціалістів.

Автор зазначає, що на відкритому рік тому у Львівській області заводі ТОВ "Фуджікура Аутомотив Україна Львів", одним із найпроблемніших питань став набір персоналу. Сьогодні на підприємстві працює трохи більше 2200 осіб, хоча в плани компанії входить створення 6 тисяч робочих місць. Незважаючи на нібито привабливу оплату праці (5-7 тис. грн), молоді люди не поспішають на підприємство, деякі звільняються після кількох тижнів роботи.

"Низькі заробітні плати - плата інвесторів за ризик, це комплексний показник безпеки бізнесу в державі. Існують фактори, які відлякують інвесторів. Від проблем з виведенням дивідендів до нестабільного законодавства, корупції та криміногенної ситуації в державі. Тому, хоча ми знаходимося в центрі Європи, іноземних заводів у нас небагато", - цитує Худицький одного з своїх коментаторів - екс-депутата ВРУ Володимира В'язівського.

В той же час, зарплата у 5-7 тис грн, яку пропонують українські підприємства, не цікава молоді, яка за можливості їде на роботу в сусідні країни.

"Нині випускникам "Львівської політехніки" пропонують роботу "Кредобанк", "ПриватБанк", "Укртелеком", Запорізький машинобудівний завод. Останній пропонує заробітну плату 6,5 тис. грн, плюс гуртожиток, соціальний пакет. Не можемо знайти охочих. Студенти орієнтуються на інші місця, де їм готові платити більше. На перший погляд, 5-7 тис. грн - ніби досить високі заробітки. Однак у сусідній Польщі, до якої звідси якихось 70 км, вони у удвічі-втричі вищі.", - говорить директор Навчально-наукового інституту економіки і менеджменту, завідувач кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Національного університету "Львівська політехніка" Олег Кузьмін.

На думку Кузьміна, з часом зарплата почне підвищуватися. Оскільки інакше інвесторам потрібно буде піти з українського ринку.

"Думаю, з часом інвестори почнуть підвищувати заробітну плату, якщо, звичайно, хочуть тут залишитися. По-перше, вони вклали сюди свій капітал, по-друге, тут є робоча сила, в-третіх - вигідна логістика. Що стосується складних виробництв, то вони в Україні з'являться, коли тут буде створено сприятливий інвестиційний клімат. Коли інвестори не будуть боятися за свої гроші, коли будуть знати, що їхні права захищені", - запевняє Кузьмін.

Стимулювати зростання зарплат також буде прихід нових іноземних інвесторів.

"З часом зарплату в Україні підвищать, насамперед - іноземні компанії. Але прискорити цей процес може тільки одне: прихід нових інвесторів в Україну. Чим більше буде ввезено капіталу в нашу державу, тим дорожче буде ставати робоча сила, - це відома аксіома. В Україні дешева робоча сила тому, що мало вливається капіталу з інших держав. Повірте, вільних засобів на Заході вистачає", - вважає Володимир В'язівський.

Більше про кадрові проблеми на підприємствах з іноземними інвестиціями читайте у статті Василя Худицького "Країна третього світу: конвеєр і зарплати, нижчі, ніж у Китаї" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі