Про це повідомляє Financial Times. Згідно з прогнозом ОПЕК, низькі ціни на нафту протримаються досить довго. А на світових ринках будуть платити 100 доларів за барель не раніше, ніж в 2040 році. Це буде обумовлено перенасиченням ринку і скороченням попиту на енергоносії через сповільнення зростання світової економіки і зростання податків на викиди.
У вівторок вартість бареля нафти побила 11-річний рекорд, опустившись до 36 доларів. Це створило тиск на банки, які видали велику кількість кредитів енергетичним компаніям, а також тим, чий портфель цінних паперів значною мірою складається з нафтових акцій.
Федеральний резерв США зробить жорсткішим стрес-тест для своїх банків, щоб перевірити, що чи зможуть вони продовжувати брати участь у торгівлі цінними паперами в умовах великого шоку в фінансовій системі.
В банку Well Frago пояснили, що через обвал цін на нафту існує велика небезпека, що енергетичні компанії не зможуть обслуговувати свої борги перед банками. Загроза дефолту за такими боргами в п'ять разів вища, ніж рік тому.
Напередодні ціни на нафту Brent і WTI зрівнялися вперше за 4 роки. Експерти не виключають, що вирівнювання цін на нафту Brent і WTI може говорити про початок відновлення ринку.
Раніше Організація країн-експортерів нафти ОПЕК не стала змінювати квоти на видобуток нафти, прийнявши рішення про збереження фактичних обсягів видобутку нафти, що становить близько 31,5 млн барелів на добу. При цьому країни-члени картелю домовилися не встановлювати квоти до наступного засідання у червні 2016 року.
Аналітики Citigroup очікують, що в першому кварталі 2016 року нафта марки Brent буде коштувати в середньому 43 долара за барель, а до кінця року ціни піднімуться до 60 доларів за барель.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.