Теперішня система субсидій "годує" олігархів, а заплатить за "бенкет" білий бізнес

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Теперішня система субсидій Влада зацікавлена у збільшенні кількості отримувачів субсидій © Андрій Товстиженко, DT.UA
Новий суспільний договір, точніше, змова, влаштовує як бідні низи, так і верхівку, яка довела їх до відчаю.

Влада як ніхто зацікавлена в тому, щоб кількість одержувачів субсидій зростала, адже гроші у кінцевому підсумку надходять не людям, а підприємствам, йдеться в статті Юлії Самаєвої для DT.UA.

"Поспіхом зліпивши спрощену систему надання субсидій, уряд фактично замінив нею систему бюджетної підтримки енергетичних підприємств, що існувала раніше. З урахуванням декларованої тотальної дефіцитності останніх влада як ніхто зацікавлена в тому, щоб кількість одержувачів субсидій зростала, адже гроші врешті-решт надходять не людям, а підприємствам", - зазначає автор.

"Новий суспільний договір, точніше, змова, влаштовує як бідні низи, так і верхівку, яка довела їх до відчаю. Заплатить за "бенкет", як завжди, білий бізнес - ті, хто реально працює, сплачуючи податки, і "економічно обґрунтовані" тарифи", - йдеться в статті.

За словами Самаєвої, в інтересах олігархів будується неефективна, згубна система. Влада формує не сильне самозайняте громадянське суспільство, а тотально залежну від держави і його подачок масу. Електорат утриманців і бідняків, готовий на все, лише б з забезпечення не зняли.

Як зазначається у статті, субсидії не єдиний, а головне, не найкращий спосіб згладити перехід від регульованих тарифів до ринкових.

"Бідні завжди будуть, система їхньої підтримки потрібна й існує в тому або іншому вигляді практично в усіх країнах. Реформування системи підтримки незаможних - дуже широке питання, але всі держави й, до речі, добродійники приходять до того, що ефект буде набагато більшим, якщо дати людині вудку, а не рибу. Ніхто не сперечається, що найкращий вихід - підвищити продуктивність праці та можливості працевлаштування. Але в системі соціальної підтримки вважається, що більше переваг може мати саме нецільовий трансферт, який залежить лише від рівня доходів", - пояснює Наталя Лещенко, економіст "CASE Україна".

Читайте також: Субсидії пенсіонерам будуть нараховуватися автоматично

Як зазначає Самаєва, більшість країн, що переходили від моделі фіксованих цін на енергоносії до ринкових, встановлювали субсидії лише на початкових етапах реформування. Роблячи наголос не на кількість одержувачів, а на підвищення енергоефективності, намагаючись скасувати субсидії як можна швидше.

"В Україні переходом до ринкової ціни все і обмежилося. Країна, що переживає тут і зараз колапс пенсійної системи, заганяє себе в нову кабалу - систему субсидій, роздаючи щедрі, але нездійсненні обіцянки і нічого не роблячи для їх скасування", - йдеться в статті.

Як раніше писало DT.UA, верифікація отримувачів субсидій у запропонованому урядом варіанті неможлива, а головне, критеріїв цієї верифікації досі немає.

Детальніше про субсидії в Україні читайте у статті Юлії Самаєвої "Субсидії: новий громадський змова" свіжому випуску "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі