Мінімальну зарплату в Україні необхідно збільшити більш, ніж на 5 тис грн. Оскільки це стимулює ринки та економіку в цілому, а також виводить зарплатний фонд з тіні. Крім того, конкурентні зарплати будуть аргументом для українців, які роздумують їхати на заробітки в іншу країну або залишитися в Україні. Про це в своїй статті для «Обозреватель» написав Михайло Бродський.
«Якщо ми хочемо побудувати хорошу країну, то мінімалку потрібно обов'язково піднімати. Більш того, я пропоную встановити мінімальну зарплату для директора підприємства - не менше трьох мінімалок. У бухгалтера - від двох мінімальних зарплат. Адже ні в одному бізнесі ви де-факто не знайдете керівника і фінансиста на 5 тис. грн., тоді як де-юре у нас десятки тисяч директорів оформляються на мінімалку і при цьому їздять на дорогих машинах, далеко не бідують; вони не показують реальну зарплату і платять копійчані податки. І Гетьманцев, виходить, забезпечив їм всім індульгенцію від покарання з боку держави », - пише автор.
Він нагадав, що раніше підвищення мінімальної зарплати стимулювало економіку.
«Хочу окремо розповісти про досвід 2016- го року, коли я знову обійшов багато владні кабінети з ідеєю підвищення мінімалки: тоді мене підтримав новий прем'єр-міністр Володимир Гройсман, також у мене була підтримка і глави адміністрації президента Бориса Ложкіна. Тоді все спрацювало. У 2017-му мінімальну зарплату підвищили вдвічі - з 1600 до 3200 грн. Вже тоді ми обговорювали можливість підвищити її до 5000 грн, але включився МВФ зі своїми заборонами. Але навіть від дворазового підвищення країна отримала колосальний ріст економіки. Плюс 100 млрд на рік і плюс 0,5% ВВП зростання. Бюджети виросли, а ніякої гіперінфляції, девальвації не було - все в запланованих і затверджених ще до підвищення мінімалки рамках », - додав автор.
Нагадаємо, що в серпні Рада прийняла президентський законопроект №3963 "Про внесення змін до Закону України" Про Державний бюджет України на 2020 рік ". За документ в першому читанні проголосували 326 депутатів. За закон у цілому проголосували 295 парламентаріїв.