Німецькі компанії продовжили страхування пошкодженого «Північного потоку» — Reuters  

Поділитися
Це може свідчити про те, що відновлення газопроводу не виключено. 

Німецькі страхові компанії Allianz і Munich Re відновили страхування пошкодженого газопроводу «Північний потік-1», що контролюється Росією, повідомили джерела Reuters. Це вказує на те, що відновлення газопроводу після ймовірної диверсійної атаки не виключено.

Страхування двох найбільших німецьких компаній має вирішальне значення для будь-якого довгострокового майбутнього трубопроводу, який був основним маршрутом для російського газу в Європу протягом десятиліття до вибуху у вересні минулого року.

При цьому, продовження страхування суперечить публічній позиції Німеччини щодо розриву зв'язків із Москвою, але одне з п'яти джерел Reuters повідомило, що німецький уряд не заперечував проти відновлення страхування. Більшість західних інвесторів списали свої частки в проекті.

Росія володіє 51% акцій «Північного потоку-1» через дочірню компанію «Газпрому». Деякі німецькі акціонери «Північного потоку» виступають за те, щоб принаймні зберегти пошкоджений трубопровід у разі поліпшення відносин з РФ, повідомили два співрозмовники Reuters, знайомі з цим питанням.

Один з них сказав, що Берлін толерує такий підхід до інфраструктури, навіть незважаючи на те, що заявив про розрив енергетичних зв'язків з Росією.

За словами одного з джерел, страхування покриває пошкодження трубопроводу та перерви в роботі. Наявність страховки також полегшить будь-які ремонтні роботи, необхідні для відновлення постачання газу через Балтійське море до Європи.

Хоча імпорт російської нафти і нафтопродуктів заборонений санкціями ЄС, імпорт російського газу дозволений. Захід, однак, намагається знайти альтернативи.

«Стара логіка»

Імпорт російського газу до Європи скоротився з близько 40% від загального обсягу поставок газу до ЄС до менш ніж 10% з початку вторгнення РФ в Україну в лютому минулого року.

Представник Міністерства економіки Німеччини заявив, що метою є припинення використання газу з Росії та інших країн.

«Росія показала всім минулого року, що вона не є надійним партнером. Нам потрібно більше відновлюваних джерел енергії і ми повинні стати незалежними від імпорту викопних енергоносіїв», - додав він.

Така позиція є значним відходом від попередньої підтримки Німеччиною постачання російського газу, попри застереження з боку інших країн ЄС та Сполучених Штатів.

Деякі німецькі урядовці, політики та інші особи, знайомі з думкою уряду Німеччини, повідомили Reuters, що меншість все ще сподівається на те, що «Північний потік-1» може бути відновлений, навіть якщо мало хто бачить перспективу того, що це станеться в найближчому майбутньому.

Консервативний лідер східного регіону Німеччини Саксонія Міхаель Кречмер заявив у січні, що трубопровід має бути відремонтований, і країна повинна зберегти можливість знову імпортувати через нього газ.

Одна з головних економічних експертів уряду Німеччини, яка консультує канцелярію, Вероніка Грімм заявила, що попередня політика Берліна, яка покладалася на дешевий російський газ для підтримки економіки і розбудови політичних зв'язків, більше не є життєздатною.

«Дехто все ще дотримується старої логіки щодо відновлення енергетичних зв'язків з Росією після війни», - зазначає Грімм.

Речник Міністерства економіки Німеччини сказав, що федеральний уряд у 2010 році підтримав будівництво «Північного потоку-1» експортними кредитними гарантіями та окремою фінансовою кредитною гарантією, додавши, що подальшої федеральної підтримки не було.

У вересні 2022 року кілька незрозумілих підводних вибухів пошкодили трубопроводи «Північного потоку-1» і новозбудований «Північний потік-2», кожен довжиною понад 1 200 км, які з'єднують Росію і Німеччину через Балтійське море.

Минулого місяця джерела повідомили Reuters, що підводні газопроводи «Північного потоку» мають бути запечатані, і немає жодних негайних планів щодо їхнього ремонту чи відновлення. Інші джерела описали цей процес як консервацію трубопроводу.

Інші страхувальники

До вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року «Північний потік-1» був застрахований кількома європейськими компаніями, в тому числі британською Lloyd's of London.

Галузеві джерела, обізнані з ситуацією, заявили, що деякі страховики Lloyd's скоротили страхові угоди, які мали бути поновлені наприкінці 2022 року, частково через санкції Великої Британії проти компанії, пов'язаної з «Газпромом».

За словами джерел Reuters, три синдикати Lloyd's, які раніше брали участь у страховому захисті, навряд чи поновили б свої зобов'язання.

Однак інше джерело повідомило, що андеррайтинговий синдикат Lloyd's of London продовжує забезпечувати страхування проекту. Всі вони відмовилися надати більш детальну інформацію.

Клієнти часто поновлюють договори страхування, коли їхньому майну завдається шкода, і це враховується при узгодженні умов контракту.

Страхування Nord Stream 1 було дворічним контрактом, який поновлювався після першого року. Однак сторони часто можуть розривати такі угоди після першого року, залежно від умов.

Було незрозуміло, чи є страховик Zurich частиною нових домовленостей. Zurich, який, за словами одного з п'яти джерел, був серед страховиків трубопроводу, коли сталося пошкодження, відмовився від коментарів.

На «Газпром» поширюються санкції Великої Британії, Канади і США, а також деякі обмеження ЄС.

Наприкінці вересня 2022 року на трьох із чотирьох існуючих нитках газопроводу "Північний потік" стались витоки. Розслідування показало, що трубопроводи були підірвані підводною вибухівкою, але залишається невідомим, хто стояв за вибухами.

Була теорія, що підірвати газогони могли "проукраїнські диверсанти". Та в НАТО та ЄС не виключають, що диверсія на Nord Stream була здійснена під "фальшивим прапором". А Держдеп США спростував причетність України до цієї диверсії. На думку очільника Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» поява танкера під час вивчення різних аспектів диверсії на путінських потоках непрямо вказує на те, що за диверсією стоять саме росіяни. Більше про це читайте в статті президента Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайла Гончара "Підрив «потоків»: хто автор диверсії на російських газопроводах?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі