Німецька компанія постачала складові пального для російських винищувачів, що били по Дніпру і Кременчуку

Поділитися
Тиждень тому компанія оголосила про вихід з російського ринку, заявивши, що «агресивна війна Росії несумісна із нашими цінностями».

Провідний німецький виробник нафти й газу Wintershall Dea через спільне з «Газпромом» підприємство постачав парафін для російської військової авіації, що здійснювала удари по багатоповерхівці у Дніпрі й торговому центрі «Амстор» в Кременчуці. Про це йдеться у спільному розслідуванні німецьких видання Spiegel та телеканалу ZDF

Автори розслідування зазначають, що удар по житловому будинку в Дніпрі 14 січня та по торговому центрі у Кременчуці в червні 2022 року, скоріш за все, російські військові здійснили з авіабази «Шайківка» на заході Росії. Там дислокуються надзвукові бомбардувальники типу Ту-22М3, що здатні випускати ракети класу Х-22 на відстань до 600 км. 

За інформацією Spiegel і ZDF, ці бомбардувальники використовують авіапальне на основі парафіну, який виготовили з газового конденсату, видобутого спільним підприємством Wintershall Dea та «Газпрому».

Wintershall Dea ще з 2008 року розробляє так зване Уренгойське родовище. Видобутий там газовий конденсат Wintershell «Газпром» переробляє на заводі в Сургуті. Перероблений там газовий конденсат регулярно постачали на російські нафтопереробні заводи «Лукойлу», «Татнефти» та «Роснефти», що розташовані в Пермі, Нижньокамську та Самарській області відповідно.

Саме ці заводи, за даними розслідувачів, поставили понад 8 тисяч тонн парафіну в період з червня 2022 року по жовтень 2022 року на військову авіабазу «Шайківка», звідки російські бомбардувальники атакували Україну.

У Wintershall Dea заперечують звинувачення і запевняють, що від них не залежить те, «Газпром» постачає продукцію, до виготовлення якої вони причетні.

Проте 17 січня Wintershall Dea оголосила про вихід із російського ринку.

«Продовження нашого бізнесу в Росії не є стійким. Агресивна війна Росії несумісна із нашими цінностями. Вона зруйнувала співпрацю між Росією та Європою», – заявив тоді гендиректор Wintershall Dea Маріо Мерен.

Але строків компанія не назвала, а ще однією причиною виходу з Росії назвала те, що один з останніх указів президента РФ суттєво обмежить її доходи в Росії.

Зазначимо, що Wintershall Dea спокійно працювала в Росії і після анексії Криму у 2014 році, і вже під час повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му.  Щобільше, у 2015 році компанія уклала з «Газпромом» меморандум про спільне будівництво газопроводу в обхід України, який згодом отримав назву «Північний потік-2». А в 2022 році, як стверджують розслідувачі, Wintershall Dea заплатила «сотні мільйонів євро податків у військову казну російської держави».

Понад 2/3 акцій Wintershall Dea належить німецькому хімічному концерн BASF, решта – підсанкційному російському олігарху Міхаїлу Фрідману.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі