Імплементація фінансових санкцій ЄС через війну Росії в Україні в Німеччині відбувається повільно. Про це йдеться у документі-відповіді Уряду депутатові Бундестагу від Лівої партії Кристіанові Гьорке, який є у розпорядженні видання t-online.
Наразі у Німеччині заморожено близько п'яти мільярдів євро олігархів, однак це лише на півмільярда євро більше, ніж у липні.
Як пише видання, навесні стало очевидно, що слідчі в Німеччині стикаються з численними труднощами в полюванні за активами олігархів. Саме тому федеральний уряд запровадив Закон-І про застосування санкцій. Відтоді понад 1000 осіб і понад 100 компаній, які потрапили під санкції, зобов’язані звітувати про будь-які активи, а невиконання цієї вимоги карається законом.
Однак успіх цього заходу був обмеженим: за даними федерального уряду, лише вісім осіб або компаній, які потрапили під санкції, повідомили про активи. Згідно з інформацією, це включає залишки на рахунках, інвестиції компанії та цінні папери на суму близько 577 мільйонів євро.
За словами депутата, олігархи не поспішають звітувати через недосконалість системи даних про власність у Німеччині
«Земельні книги не оцифровані, реєстр прозорості є дірявим, як швейцарський сир. Крім того, погіршує ситуацію брак кадрів в органах влади та нечіткість обов’язків», — говорить Кристіан Гьорке.
Нещодавно Бундестаг прийняв Закон II про застосування санкцій, а Бундесрат схвалив його минулого тижня . Серед іншого, новий закон передбачає створення «Центрального офісу забезпечення виконання санкцій» при Головному митному управлінні. Метою також є посилення боротьби з відмиванням грошей у сфері нерухомості.
Як повідомлялось, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому і початку запровадження західних санкцій Швейцарія заморозила близько 7,5 млрд швейцарських франків (7,9 млрд доларів) активів РФ.
Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що на території Франції знаходиться багато активів, які належать російським олігархам, і ці активи варто заморозити та передати гроші Україні на відновлення зруйнованого Росією майна українців.
Ідею передачі заморожених російських активів Україні підтримали низка країн і ЄС хоче використати їх для фінансування відновлення України.