Німеччина та Британія не вірять у відновлення колишніх зв’язків з РФ в енергетичній сфері

Поділитися
Чиновники обох країн висловились з цього приводу.

Навіть якби РФ закінчила війну проти України і в Москві змінився режим, торговельні відносини між Європою та її колишнім постачальником енергії не відновилися б. Про це кажуть німецькі та британські чиновники, передає Bloomberg.

Зокрема, посол Німеччини у Британії під час Форуму енергетичної розвідки у Лондоні заявив: «Ці стосунки закінчилися». Своєю чергою міністр енергетики Великої Британії Грем Стюарт зазначив, що «повернення не буде».

У виданні зазначили, що після того, як РФ вторглася в Україну минулого року, Європа скоротила свою залежність від російських енергоносіїв. Зокрема, 2022 року європейський регіон запровадив заборону на імпорт вугілля та нафти з РФ. Постачання природного газу також значно скоротилося. Наприклад, газопровід Nord Stream спочатку зупинила сама Росія, а потім його ще й пошкодили підводними вибухами. Зараз РФ забезпечує менш як 10% енергопостачання регіону порівняно з більш ніж третиною до війни.

Bloomberg пише, що для Британії це не велика зміна, оскільки Росія постачала лише 4% газу та 9% нафти у 2021 році. Тоді як для Німеччини це стало великим потрясінням, адже країна залишилась без приблизно половини запасів газу. 

В цьому контексті Бергегр зазначив, що «ситуація дуже складна». Зокрема, ціни на газ залишаться вищими, ніж до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, створюючи «постійний тиск на Німеччину та її промисловість».

Вказано, що імпорт трубопровідного газу з Росії був здебільшого припинений, але поставки скрапленого газу зросли після вторгнення. Іспанія, Франція та Бельгія були серед країн, які збільшили закупівлі суперохолодженого палива з РФ, тоді як Велика Британія заборонила його використання, а Німеччина уникає цього без офіційного ембарго.

За словами Бергера, ці поставки також поступово мають припинити по всій Європі, оскільки континент продовжує свої зусилля з диверсифікації своїх джерел газу.

Нещодавній витік газу з газопроводу в Балтійському морі, який підозрюється як саботаж, є нагадуванням про ризики для європейських енергопостачань. Стюарт сказав, що Сполучене Королівство зосереджується на безпеці та співпрацює з іншими членами НАТО для захисту інфраструктури.

Чому повністю прибрати російське паливо з ЄС та нашої країни поки не вдалося, розповідають Артем Куюн та Іван Марченков у статті «Хто допомагає Росії обходити нафтові санкції, в тому числі і за рахунок України?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі