Після надання Україні кредиту розміром 150 мільйонів євро Німеччина в прискореному порядку готує ще один аналогічний кредит. Про це повідомив канцлер Німеччини Олаф Шольц на Міжнародній донорській конференції високого рівня, організованій на підтримку України, пише Інтерфакс-Україна.
"Ми забезпечимо таку необхідну ліквідність у бюджет України. Нещодавно було виділено спеціальний кредит розміром 150 мільйонів євро. Ще один кредит розміром 150 мільйонів євро готується у прискореному порядку", — заявив Шольц.
Він також зазначив, що Німеччина вже виділила Україні 122 мільйони євро для усунення економічних та соціальних наслідків російського вторгнення в межах двостороннього співробітництва з метою розвитку. "І ми маємо намір надати ще 140 мільйонів євро на фінансування розвитку", — сказав канцлер.
Крім цього, він розповів про плани Німеччини додатково виділити 125 мільйонів євро на гуманітарну допомогу й посилення стійкості України до агресії РФ.
Шольц висловив впевненість, що Росія не зможе перемогти у війні проти України. На його думку, це гарантуватимуть спільні дії країн щодо введення санкцій проти РФ, зміцнення оборони й солідарності з українським народом.
"Сьогодні 71-й день війни в Україні. І з кожним днем, що минув відтоді, як Росія напала на Україну, з кожним звірством, скоєним російськими солдатами, наша рішучість і єдність лише міцнішають. Ми сповнені рішучості: Путін не повинен виграти цю війну. І він її не виграє", — наголосив канцлер Німеччини.
Він також зазначив, що ФРН вже багато років залишається другим найбільшим донором фінансової допомоги Україні.
Нагадаємо, учасникам Міжнародної донорської конференції високого рівня у Варшаві вдалося зібрати 6,5 мільярда доларів для підтримки України.
На конференції виступив і президент України Володимир Зеленський. Він, зокрема, заявив, що Україні потрібен стратегічний план міжнародної підтримки, який стане сучасним аналог історичного Плану Маршалла.
Зеленський додав, що Україна потребує якнайшвидшого набуття статусу кандидата в члени ЄС. За його словами, таке членство має стати реальністю, а не обіцянкою.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час конференції зазначила, що відновлення та реформи прокладуть Україні шлях до Євросоюзу.