"Це не так, що Україну залишать на самоті, навпаки: ми маємо зобов'язання, і ми підтримуємо їх", - сказав Байєр.
Він визнав, що домовленість між Росією і Україною про продовження транзиту газу "виявилася дійсно коротше, ніж спочатку уявлялося", але роль відіграє те, що Німеччина та інші країни взяли на себе зобов'язання модернізувати застарілу трубопровідну мережу України.
"І ми допоможемо Україні модернізувати її", - запевнив він.
Баєр підкреслив, що уряд Німеччини несе відповідальність перед споживачами і громадянами за безпечне забезпечення газом. При цьому він додав, що все змінюється: трубопроводи та умови енергопостачання.
Він висловив припущення, що санкції США затримають завершення проекту газопроводу Nord Stream 2 до щонайменше до другої половини 2020 року.
Як повідомлялося, Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ до Євросоюзу через українську газотранспортну систему, а НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" досягли консенсусу про врегулювання спільних претензій.
У відповідності з угодою, новий контракт укладається на п'ять років і передбачає можливість пролонгації ще на десять років на умовах першої п'ятирічки".
Мінімально гарантований транзит газу з Росії через Україну складе 65 млрд куб. м. в 2020 році, і 40 млрд куб. м в 2021-2024 роках. Питання прямих постачань російського газу в Україну з пакетних газових домовленостей вилучені.
Документи для продовження транзиту з 1 січня повинні підписати до 29 грудня.