Про це повідомляє сьогодні "Польське радіо", додаючи, що в першому півріччі польський кордон перетнули 77,5 мільйонів іноземців, 64% з яких назвали метою своєї поїздки "покупки".
Статистичні дані свідчать про те, що за перше півріччя 2015 року у польських крамницях, на ринках, в ресторанах і готелях гості залишили 18 мільярдів злотих. 40% цієї суми припадає на витрати громадян Німеччини. Українці ж опинилися на другому місці за витратами, на них припадає 18%.
Видання пише, що при цьому українці найчастіше купували матеріали для ремонту і будівництва, побутову техніку та запчастини для автомобілів. В цей же час, гості із Західної Європи більше витрачають на послуги, зокрема на перукарів і косметологів.
Раніше повідомлялося, що Польща значно збільшила видачу багаторічних віз для українців. Фактом є те, що Польща таки покінчила з практикою штучної статистики, і тепер МЗС хвалиться не загальною кількістю виданих віз, а відсотком віз терміном дії 2-5 років: "У 2014 р. таких віз було 44%, у першій половині 2015-го - 45%, в 2016-му, можливо, вдасться перейти показник 50%, а ще в 2013 р. це було все більше десятка відсотків".
Докладніше читайте в матеріалі Якуба Логінова "Польські п'ятирічні візи: обіцяне стало реальним, але проблеми залишилися" в "Дзеркалі тижня. Україна".