Невизнання Росії країною-спонсоркою тероризму може спровокувати небезпечний сценарій не лише для України, але й Європи і Східної Азії: експерт пояснив ситуацію

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Наприклад, в разі успіху російського ядерного шантажу навколо ЗАЕС Китай може скористатися таким шаблоном дій, аби поступово захопити Тайвань. 

Верховній Раді України спільно з парламентами низки країн Центрально-Східної Європи та Скандинавії потрібно закликати Конгрес США завершити процедуру визнання РФ країною — спонсоркою тероризму, щоб унеможливити небезпечний сценарій як для України та Європи, так і для Східної Азії у разі китайської агресії проти Тайваню. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Війна в Європі: ядерний сценарій Кремля і що робити Україні"пише президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар. 

"Необхідно звернути увагу США, що в разі успіху російського сценарію ядерної ескалації навколо ЗАЕС Китай скористається шаблоном російських дій із тим, щоб поступово, а не одномоментно захопити Тайвань, спочатку висадивши десант на дві АЕС Тайваню (діючу "Куошен" і виведену з експлуатації "Цзіньшань"), які зручно розташовані для такої десантної операції на морському узбережжі в північній частині острова лише в 25 км від столиці Тайбей. Формальний привід, як і російські вигадки для вторгнення в Україну, — підозра Пекіна у створенні Тайванем ядерної зброї та необхідність убезпечити Азію від "ядерного тероризму Тайбея", - попереджує автор.

За його словами, у Чорному морі Росія теж може скористатися набутим досвідом з тим, щоб у разі конфлікту з НАТО превентивно захопити АЕС "Чернаводе" в Румунії, яка розташована в якихось 60 км від узбережжя, і пред’явити ультиматум США та НАТО, щоб вони забрали військову інфраструктуру з Центральної Європи. Аналогічний сценарій може бути опрацьовано і для регіону Балтійського моря, для приморських АЕС новачків Альянсу: Фінляндії — "Ловійса" та "Олкілуото" і Швеції — "Форсмарк" та "Оскархамн".

"Було би варто спонукати наших партнерів до опрацювання нестандартних заходів — обмеження доступу (блокада) до Калінінградської області, а також російської військово-морської бази Тартус у Сирії. Блокада Калінінградського ексклаву може бути відпрацьована як контрзаходи в контексті російських травневих навчань на території області, коли здійснювались "електронні" поодинокі та групові пуски по мішенях, що імітують пускові установки ракетних комплексів, аеродроми, захищені об’єкти, скупчення військової техніки та командні пункти сусідніх країн НАТО — Польщі та Литви — "в умовах радіаційного та хімічного зараження місцевості", - пише Гончар. - Саме такі чи подібні дії можуть поламати сценарій Кремля "Карибська криза-2". Заклики, навіть коли вони йдуть від чотирьох глав держав і урядів, а також занепокоєння і глибокі занепокоєння давно не діють на Кремль". 

Більше матеріалів Михайла Гончара читайте за посиланням. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі