Невиплата дивідендів акціонерам була використана як формальна причина зміни менеджменту "Укрнафти" - Коболєв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Невиплата дивідендів акціонерам була використана як формальна причина зміни менеджменту Коболєв у розмові з DT.UA прокоментував ситуацію зі звільненням Ван Хеке © kmu.gov.ua
Щоб процес зміни менеджменту "Укрнафти" не можна було заблокувати або скасувати в суді, потрібна була доказова формальна причина, якою стала невиплата дивідендів акціонерам компанії.

Невиплата дивідендів акціонерам "Укрнафти" стала формальною підставою, яку використали, щоб зняти з посади попереднього голову правління Ван Хеке та згодом - змінити правління компанії, заявив у розмові з DT.UA голова наглядової ради ПАТ "Укрнафта", який також є головою правління НАК "Нафтогаз України", Андрій Коболєв.

"Щоб цей процес (зміни менеджменту, - ред.) не можна було заблокувати або скасувати в суді, нам потрібна була доказова формальна причина. Такою причиною на той момент стала невиплата дивідендів акціонерам "Укрнафти". Цю підставу ми змогли використати, щоб зняти з посади попереднього голову правління компанії пана Ван Хеке та згодом - змінити правління компанії", - наголосив він.

Коболєв нагадав, що НАК "Нафтогаз України" як державна компанія, що управляє 50% + 1 акція "Укрнафти", пов'язана акціонерною угодою з групою приватних міноритарних акціонерів, яка суттєво обмежує можливості щодо зміни менеджменту та інших дій стосовно "Укрнафти".

Читайте також: Суд в Гаазі призначив засідання за позовом "Укрнафти" до Росії

"Однак несплата дивідендів у порушення рішення зборів акціонерів справді може вважатися порушенням, яке є підставою для зміни менеджменту. Крім того, блокування сплати дивідендів є порушенням акціонерної угоди", - пояснив голова наглядової ради "Укрнафти".

За його словами, стосовно Ван Хеке було застосовано чинну на той момент процедуру припинення його повноважень, що згодом дало змогу номінаційному комітету обрати нового претендента на пост голови правління "Укрнафти".

"Будь-які порушення акціонерної угоди дали б можливість міноритаріям скасувати це рішення у судовому порядку. А ми знаємо, судячи з їхньої історії, що в українських судах вони можуть бути дуже успішними", - наголосив Коболєв.

Раніше керівництво ДФС звернулося в "Нафтогаз" з вимогою розірвати контракт з головою "Укрнафти" Марком Роллінсом. У документі на ім'я голови НАК Андрія Коболєва фіскальна служба вказала на той факт, що податковий борг "Укрнафти" становить 10,6 млрд грн, причому, за час керівництва Роллінса він збільшився на 2 млрд. Також ДФС зазначає, що глава "Укрнафти" не вжив жодних заходів щодо погашення боргу (чим порушив українське законодавство), хоча Офіс великих платників податків ДФС неодноразово звертався до Роллінса з цього питання.

На початку квітня глава фіскальної служби Роман Насіров повідомив, що "Укрнафта" досі ще не подала до ДФС плану з реструктуризації податкової заборгованості.

Читайте повне інтерв'ю з Андрієм Коболєвим "Вважаю, "Приват" розуміє, що якщо судитиметься за газ з приводу повернення грошей, одержить набагато менше, ніж вимагає" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі