Несплата страхового внеску ФОПами під час війни: чи буде втрачено страховий стаж

Поділитися
Несплата страхового внеску ФОПами під час війни: чи буде втрачено страховий стаж © hyser.com.ua
При несплаті податку відповідний період не буде зараховано до страхового стажу.

Під час воєнного стану ФОП є право не сплачувати ЄСВ, що не передбачає зарахування відповідних періодів роботи в страховий стаж. Тобто це може позначитися на розмірі майбутньої пенсії. Про це повідомило головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області у Facebook.

У роз'ясненні ПФ наголошується, що у зв'язку з дією військового стану підприємцям, а також членам фермерських господарств надано право тимчасово, у період з 1 березня 2022 року та протягом 12 місяців після скасування військового стану, не нараховувати та не сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Такий крок застосований зменшення фінансової навантаження підприємців і стимулювання їх до продовження діяльності, яка потрібна країни у складних умовах війни.

"Однак, ухвалюючи рішення про використання наданої державою можливості протягом певного часу не сплачувати єдиний внесок, необхідно пам'ятати, що відповідні періоди роботи не будуть зараховані до страхового стажу для призначення пенсії у майбутньому", - йдеться у роз'ясненні.

У ПФУ нагадали, що відповідно до вимог чинного законодавства, у страховий стаж зараховуються ті періоди діяльності, за які сплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не повинен бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 1 січня 2022 року - 1430 грн).

Усі експерти одностайно закликають планувати відновлення української економіки вже сьогодні. У цьому контексті перше, на чому хотілося б акцентувати увагу, — це такі негативні особливості національної економіки, як її структурна розбалансованість та технологічна низькоукладність, сировинна експортоорієнтованість та низька конкурентоспроможність. Про це пише Ірина Підоричевак, е.н., завідувачка відділу Інституту економіки промисловості НАН України у матеріалі - "Ключові завдання повоєнного відновлення України".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі