Також на практиці іноземні податкові органи для заліку податків, сплачених за кордоном, приймають копії іноземних податкових декларацій фізичних осіб та/або довідки про іноземну заробітну плату як достатнє підтвердження оподатковуваного доходу та сплаченого іноземного податку для уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних осіб. Беручи до уваги таку практику в багатьох країнах, рекомендовано дотримуватися такого ж підходу в Україні та, відповідно, внести зміни до п. 13.5 ст. 13 ПКУ і забезпечити платникам податків можливість легко і без додаткових витрат коштів підтвердити оподаткування доходу фізичних осіб за кордоном.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Костянтин Швабій, доктор економічних наук, професор, Тетяна Яроцька, кандидат економічних наук, і Федчук Світлана, кандидат юридичних наук. Зокрема, на їхню думку, українські податкові органи повинні мати можливість приймати значно більший перелік документів від фізичних осіб для підтвердження сплати податку за кордоном (наприклад, копії іноземної податкової декларації, банківські виписки про сплату податків, довідки про заробітну плату та сплачений іноземний податок, видані іноземним роботодавцем, електронні довідки про сплату податків, іноземні податкові повідомлення тощо).
"В іншому разі чимало українців не зможуть підтвердити сплату податку за кордоном і муситимуть сплатити його ще й в Україні, тобто двічі", - підкреслюють експерти.
Детальніше про необхідність усунення подвійного оподатковування для залучення інвестицій заробітчан в українську економіку читайте в матеріалі Костянтина Швабія, Тетяни Яроцкой і Світлани Федчук "Все, що було в Польщі, залишається в Польщі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".