Пенсія померлого пенсіонера: як отримати недоотримане та чи можна це зробити дистанційно

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Пенсії не єдині виплати, на які мають право родичі померлого.

Родичі померлого пенсіонера  можуть отримати недоотриману ним пенсію. Для цього особа подає до органу Пенсійного фонду, в якому померлий пенсіонер перебував на обліку, як одержувач пенсії заяву про виплату недоотриманої пенсії. Заява подається протягом шести місяців від дати смерті, зазначив Григорій Трипульський, керуючий партнер ЮКК «Де-Юре».

Він додав, що при цьому після шести місяців від дати смерті слід подати також свідоцтво про право на спадщину оформлене відповідно до вимог законодавства.

Пенсії не єдині виплати, на які мають право родичі померлого.

«Пенсії, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю та інші соціальні виплати, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї (за умови спільного проживання з померлим), а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини та можуть бути успадкованими», - додав Сергій Савінський, юрист GRACERS.

Документи

Для виплати недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, особи, які проживали разом з померлим подають:

  • заяву на виплату недоотриманої пенсії (за встановленою формою);
  • свідоцтво про смерть;
  • документи, які підтверджують родинні стосунки;
  • документ, що посвідчує особу заявника;
  • документи, які підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті.  

«Заяви про виплату недоотриманої пенсії можна пода­вати дистанційно - через представника за довіреністю або надсилати поштою. Особливістю подачі заяви в такий спосіб є те, що заяву слід надавати з усіма необхідними документами, оскільки у разі неподання або подання неповного пакету документів, у виплаті може бути відмовлено», - зауважив Сергій Савінський.

Про те, як отримати допомогу на поховання (хто може отримати, які документи потрібні та куди їх подавати) читайте за посиланням. Зазгначимо, що не всі громадяни України мають право на допомогу на поховання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі