Заборону на видачу споживчих кредитів фізособам (як це передбачено в законопроекті №7351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг») буде введено лише на деякий час.
Про це заявив директор юридичного департаменту НБУ Віктор Новіков під час засідання Фінансового прес-клубу «Закон про права кредиторів та позичальників: чи забезпечить він захист інтересів споживачів фінансових послуг?», яке провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
Представник Нацбанку зауважив, що регулятор активно працює над запуском інструментів хеджування валютних ризиків на ринку.
«Заборона валютного кредитування не вирішить взагалі всі проблеми. У першу чергу треба зробити все можливе, щоб гривневі кредити були найбільш привабливими. Це комплексна задача, яка передбачає в тому числі залучення гривневих інвестицій внутрішнього інвестора», - зауважив В. Новіков.
Заборону валютного кредитування населення заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Анатолій Максюта назвав хоч і неоднозначним, але правильним кроком. «Це ускладнює можливість надання кредитів, позначається на бажанні банків кредитувати, особливо тих, хто може отримувати валютні кошти від своїх іноземних власників… Питання не має однозначної відповіді. Ми в цьому випадку довіряємо регулятору», - зазначив представник Мінекономрозвитку.
За словами ж голови правління ОТП-Банку Дмитра Зінкова, заборона видачі споживчих кредитів фізосібам в іноземній валюті не сприятиме швидкому відновленню кредитування населення в докризових масштабах. Відповідно активізація цього ринку залежатиме від темпів створення доступного фінансування в гривні. «Поки ми не допрацюємо розроблені механізми, сподіватися на швидке повернення споживчого кредитування і його швидке збільшення не доводиться. Ефект можна буде побачити мінімум через рік», - спрогнозував банкір.