НБУ: Валютне регулювання в Україні потребує лібералізації

Поділитися
Валютне регулювання в Україні потребує лібералізації. Про це під час п'ятої щорічної конференції Інституту Адама Сміта "Український банківський форум" заявив голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко.
Валютне регулювання в Україні потребує лібералізації. Про це під час п'ятої щорічної конференції Інституту Адама Сміта "Український банківський форум" заявив голова Ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко."Лібералізація не повинна бути самоціллю, коли ми говоримо про гнучкий курс і не вводимо елементи валютного страхування, не вводимо валютні деривативи, залишаємо валютні ризики на рівні банк-позичальник, то це шлях в нікуди", - зазначив Порошенко. Однак, за його словами, більш гнучкий валютний курс - це вимога часу і міжнародних фінансових організацій, зокрема Міжнародного валютного фонду, тому ця тема має стати частиною першочергових дискусій в банківській системі України. Нагадаємо, що керівник місії МВФ в Україні Танос Арванітіс заявив, що "банківська система (України) в цілому залишається ліквідною і належним чином капіталізованою. Процес рекапіталізації і рішення проблем приватних банків у цілому відбувається так, як планувалося, однак, відновлення кредитних потоків в економіку вимагає заходів, які спрямовані на вирішення проблеми "непрацюючих позик", рівень яких досить високий, а також подальших зусиль, спрямованих на зміцнення законодавчої бази фінансового сектору". Водночас, раніше у НБУ висловили тверде переконання, що поспішна лібералізація валютного ринку може бути небезпечною для держави.

За матеріалами: РБК-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі