3 започаткував проект зі зміни порядку розрахунку валютної позиції, який передбачає можливість включення до неї номіналу придбаних індексованих облігацій Мінфіну для формування резервів під валютні кредити.
Про це повідомила заступник голови правління НБУ Віра Ричаківська під час круглого столу «Інвестиційний клімат у фінансовому секторі: що перешкоджає притоку капіталу?», який 12 квітня організувала ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».
Вона зазначила, що це питання розглядається і воно неодноразово розглядалося, коли Нацбанк працюв з місіями МВФ у минулому році.
МВФ: Нацбанк має скасувати заборону банкам формувати резерви в інвалюті, але так, щоб не обвалити курс
"Нацбанк, абсолютно розуміючи важливість цього питання, бере на себе зобов’язання поступово переходити [на старі правила розрахунку валютної позиції]. У міру виходу банківської системи і економіки загалом із глибокого валютування ця ситуація покращуватиметься", - наголосила Ричаківська.
Голова ж правління «Дочірнього банку «Сбербанку Росії» Ігор Юшко зазначив, що через чинні регламенти розрахунку валютної позиції гіпотетичне ослаблення гривні навіть на 5% може призвести до втрати банком 70% свого прибутку. Фінансист однозначно переконаний в тому, що резерви мають формуватися у валюті активу.
Говорячи ж в цілому про стан формування резервів під неякісні кредити в системі, Юшко констатував, що далеко не всі учасники ринку завершили цей процес.