Українці доволі спокійно та врівноважено реагують на 3).
Про це заявила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова під час круглого столу «Фінансова стабільність в Україні: основні виклики 2-го півріччя», який 05 червня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
«Якщо взяти динаміку євро за останні 2 місяці, курс змінився на 8%. І хоч події на європейських ринках складні, але населення не схвильоване і не біжить міняти валюту», - констатувала представниця Національного банку.
За словами глави правління «Ощадбанку» Сергія Подрезова, попит фізосіб на валюту поступово скорочується. «Якщо ще місяць тому в день ми продавали близько 18-20 млн. дол, то сьогодні це близько 12-14 млн. Ми по собі відчуваємо, що ажіотаж падає», - зазначив банкір.
У той же час Подрєзов звернув увагу на те, що якийсь час курс може підігріватися низкою банків, але в цьому особливої проблеми немає, враховуючи злагоджену роботу регулятора з державними та комерційними банками.
Нагадаємо, що за даними НБУ, чистий попит населення на валюту склав лише 209,2 млн дол., що удвічі-втричі менше, ніж в попередні місяці. !zn
Читайте також:
Експерт: Девальвація все одно колись станеться
НБУ вперше за чотири місяці занепокоївся зростанням долара на міжбанку
Нацбанк очікує приплив валюти в Україну під майбутні вибори
НБУ в квітні майже подвоїв скупівлю валюти на міжбанку
У Нацбанку не виключають можливість поступової девальвації гривні