Нацбанк активно шукає можливості для того, щоб включити ресурси внутрішнього інвестора в інвестиційний обіг, щоб вони працювали на українську економіку.
Таку думку висловила директор Генерального департаменту кредитно-грошової політики НБУ Олена Щербакова під час засідання Фінансового прес-клубу «Валютне регулювання: загрози реальні та уявні», яке провела «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
За словами О.Щербакової, наявність своп- чи інших строкових інструментів на валютному та кредитному ринках не є визначальним фактором для іноземних інвесторів при прийнятті рішення щодо вкладання своїх коштів в економіку України. На думку представниці НБУ, інвестори з-за кордону більше уваги звертають на рейтинги країни, рівень інфляції, ВВП тощо.
Тому для якісного збільшення притоку іноземного капіталу тільки запровадження строкових угод недостатньо. «Навіть без свопів, якщо є необхідність завести валюту і працювати з нею, вона сюди прийде. Якщо немає необхідності, валюта не прийде», - наголосила О.Щербакова.
Крім того, наголошує чиновниця НБУ, потрібно також думати, як залучити кошти внутрішнього інвестора, адже наразі на внутрішньому ринку України валютні кошти вартують для держави менше, ніж на зовнішньому. Тому Нацбанк активно шукає можливості для того, щоб включити ресурси внутрішнього інвестора в інвестиційний обіг, щоб вони працювали на українську економіку.
«Сьогодні внутрішній інвестор нам коштує значно дешевше, ніж коштує зовнішній інвестор. Держава сьогодні позичає на зовнішньому ринку валюти під 7-8,5%. Рівень же депозитних ставок нині падає до 5-6%», - констатувала директор Генерального департаменту кредитно-грошової політики НБУ.