НБУ змінив підходи до визначення стійкості банків

Поділитися
НБУ змінив підходи до визначення стійкості банків © Нацбанк України / Flickr
Регулятор буде визначати рівень нормативу достатності регулятивного капіталу та нормативу достатності капіталу.

Національний банк України (НБУ) вніс зміни в підходи до оцінки результатів оцінки стійкості банків і всієї банківської системи. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Наголошується, що регулятор буде визначати необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу та нормативу достатності капіталу за результатами оцінки стійкості банків. При цьому, НБУ дозволив банкам досягати необхідного рівня цих нормативів до кінця 2019 шляхом збільшення розміру капіталу, так і реструктуризації активів та/або зобов'язань банку.

Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ від 17 січня 2019 року № 21 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення оцінки стійкості банків та банківської системи України" і набрали чинності 26 січня 2019 року.

В НБУ нагадують, що з 2018 року розпочалася щорічна оцінка стійкості банків та банківської системи України. За підсумками оцінки стійкості банків в 2018 році Нацбанк визначав суму потреби (нестачі) в їх капіталі. Банки забезпечували покриття нестачі в капіталі шляхом виконання програми капіталізації та/або плану реструктуризації.

Читайте також: Нацбанк незначно послабив гривню до долара і євро

Раніше повідомлялося, що з 77 платоспроможних банків України на 1 січня 2019-го хоча б один норматив НБУ порушувала 21 фінансова установа. За місяць список порушників покинули банки Південний і Кліринговий дім.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі