Нацбанк України зменшив розміру обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті зі 100% до 75%.
Про це йдеться у постанові регулятора від 22 вересня 2014 року № 591 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".
"Лібералізація цієї норми спрямована насамперед на створення належних умов для активізації зовнішньоекономічної діяльності та забезпечення суб'єктів господарювання валютними активами для покриття їх поточних зобов'язань в іноземній валюті", - йдеться у постанові.
Крім того, постанова скасовує запроваджену раніше вимогу щодо обов'язкової конвертації в гривню переказів в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичних осіб без відкриття рахунку. В НБУ сподіваються, що такі заходи сприятимуть збільшенню надходжень іноземної валюти в Україну.
Нагадаємо, що ця ж постанова також обмежує продаж валюти в одні руки сумою 3 тисячі гривень на добу.
Крім того, вона передбачає запровадження додаткових антикризових заходів у сфері здійснення деяких валютних операцій (імпорту без увезення товару на територію України, перерахування резидентами за межі України коштів в іноземній валюті з метою викупу в нерезидентів корпоративних прав, здійснення операцій на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України тощо).
"Ці заходи мають виключно запобіжний і тимчасовий характер та будуть скасовані одразу після мінімізації відповідних негативних факторів на валютному ринку", - йдеться в повідомленні НБУ.
Постанова набирає чинності з 23 вересня 2014 року.
Раніше голова Нацбанку Валерія Гонтарєва розповіла в інтерв'ю ZN.UA, що НБУ погодив з МВФ введення низки адміністративних обмежень на валютному ринку, які повинні сприяти стабілізації ситуації з курсом.!zn