Як повідомляє прес-служба НБУ, продовжують діяти такі обмеження, як обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%; 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку; заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів; купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тис. грн в день; ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тис. грн в день тощо.
Як зазначив заступник голови НБУ Олег Чурій, насамперед, посилилися ризики для досягнення цілі з інфляції у 2017 році. По-перше, зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруги. По-друге, підвищилася ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених спільною програмою України з МВФ.
Крім того, сьогодні існують короткострокові системні ризики для фінансової стабільності, пов'язані із можливим невиконанням окремими банками програм капіталізації за результатами діагностичного обстеження.
"Щоб не створювати у учасників ринку хибних календарних орієнтирів щодо процесу лібералізації, Національний банк прийняв рішення зробити безстроковою постанову правління НБУ "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України". Тобто ця постанова буде діяти до моменту скасування останнього з антикризових обмежень", - йдеться в повідомленні НБУ.
В подальшому, у разі зниження зазначених ризиків та за наявності сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, Національний банк планує продовжити поступово пом'якшувати тимчасові обмеження, встановлені даною постановою.
Нагадаємо, що упродовж 2016 року Національний банк скасував низку обмежень на валютному ринку.
У вересні 2016 року голова НБУ Валерія Гонтарева сказала, що Національній банк поки що не бачить можливостей для подальшого зняття адміністративних валютних обмежень.