Національний банк України з метою зміцнення позитивних зрушень на грошово-кредитному ринку та підтримки тренда на зниження інфляції зберіг облікову ставку на рівні 30% річних.
Таке рішення було прийнято за підсумками засідання правління НБУ з питань монетарної політики, яке відбулося 30 липня, повідомляється на сайті регулятора.
"Позитивні зрушення, які ми спостерігаємо, свідчать про ефективність стабілізуючих дій Нацбанку. В даний час грошово-кредитний ринок збалансований, якщо цей баланс буде зберігатися, ми очікуємо подальше уповільнення споживчої інфляції. Таким чином, при наявності умов стійкого зниження інфляційних ризиків ми перейдемо до пом'якшення грошово-кредитної політики в найближчій перспективі", - повідомила прес-служба з посиланням на главу НБУ Валерію Гонтареву.
Як відзначає центробанк, поступове зниження інфляційного тиску відбувається, зокрема, за рахунок підвищення збалансованості валютного ринку.
За оцінкою НБУ, на міжбанківському та готівковому сегменті валютного ринку в липні, як і в двох попередніх місяцях, попит на іноземну валюту був нижче, ніж її пропозиція. Тому коливання ринкового курсу гривні до долара США відбувалися в достатньо вузькому діапазоні.
Зберегти нинішній розмір облікової ставки раніше в кінці червня рекомендував комітет з монетарній політиці НБУ. "У разі подальшого зниження інфляційних ризиків перейти до пом'якшення грошово-кредитної політики найближчим часом", - аргументував комітет за свою позицію.
НБУ підвищив облікову ставку і ставку рефінансування до 30% річних з 4 березня цього року. До цього з 6 лютого діяла ставка в 19,5%, а з 13 листопада 2014 року – 14%.
Востаннє облікова ставка Нацбанку була вище в 2000 році: з 24 березня вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня до 29% і з 15 серпня до 27% річних. У 2001 році НБУ у шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.