НБУ затвердив правила округлення сум готівкових розрахунків

Поділитися
НБУ затвердив правила округлення сум готівкових розрахунків © Нацбанк України / Flickr
З 1 липня припиняє випуск в обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.

Національний банк України з 1 липня припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, у зв'язку з чим затверджені правила округлення сум при розрахунках. Ці норми передбачені постановою правління НБУ №25 від 15 березня, повідомляє прес-служба Нацбанку.

В НБУ нагадали, що не будуть вилучати з обігу монети дрібних номіналів. Вони і надалі будуть перебувати в обігу та використовуватися як засіб платежу, а грошова одиниця України - гривня і надалі буде дорівнює 100 копійкам.

Разом з тим з 1 липня додатково готівковий обіг не буде поповнюватися вказаними номіналами монет.

"Відповідно, з 1 липня у разі відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок підприємства торгівлі і сфери послуг проводити закруглення загальною в чеку суми розрахунків готівкою грошима і загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі", - сказано в повідомленні.

Сума в чеку, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок.

Сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, округлюється в бік збільшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок, пояснили в НБУ.

У Нацбанку очікують, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків.

При цьому за наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а в разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцю решта цими номіналами.

При цьому округлення не буде здійснюватися при безготівкових розрахунках.

У свою чергу підприємства торгівлі і сфери послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, при проведенні готівкових розрахунків повинні вказувати в чеках загальні суми до і після округлення.

Як зазначають у НБУ, округлення не є знижкою чи надбавкою, рекламою, стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством.

"У той же час банки України зобов'язані забезпечити приймання без будь-яких обмежень від клієнтів монет дрібних номіналів для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів, обміну на монети та банкноти інших номіналів, а також видачу клієнтам монет дрібних номіналів при наявності їх у залишку операційної каси", - сказано в повідомленні.

Монети дрібних номіналів будуть звертатися до прийняття правлінням НБУ окремого рішення про їх вилучення, підкреслили в Нацбанку.

Повідомлялося, що НБУ припиняє карбувати монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

НБУ вводить в обіг монети 1, 2, 5 і 10 грн.Монети номіналом 1 та 2 грн вводяться в обіг з 27 квітня 2018 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі