Дефолт Греції не матиме прямого впливу на діяльність українських "дочок" грецьких банків і в цілому на банківський сектор в Україні, стверджують у Нацбанку.
На сьогодні в Україні працюють два банки з грецьким "корінням": 28-й за величиною "Піреус Банк МКБ" (99,99% належить Piraeus Bank SA), і 39-й "Універсал Банк" (99,9652% володіє EFG New Europe Holding B. V).
"Банки з грецьким капіталом, представлені в Україні, мають значний запас ліквідності і не потребують підтримки своєї ліквідності на щоденній основі. При цьому на сьогодні практично немає працюючих каналів, через які негативний розвиток ситуації в Греції може безпосередньо вплинути на стабільність українського банківського сектора. В Україні зараз діють жорсткі обмеження на рух іноземного боргового капіталу, і це також практично виключає загострення будь-яких проблем з ліквідністю українських "дочок" грецьких банків", - заявили в прес-службі Національного банку України у середу, 1 липня.
У свою чергу в "Універсал Банку" також підкреслили, що події в Греції не вплинуть на діяльність фінустанови, оскільки банк операційно і фінансово є "автономним і незалежним" від материнського.
Банки в Греції закриті ще 29 червня, і не відкриються як мінімум до 6 липня, коли намічений референдум з питання допомоги від кредиторів. Весь цей час греки обмежені в знятті готівки - не більше 60 євро на добу, їх депозити заморожені, а виплати відсотків не здійснюються. З-за цього туристам доводиться їхати в Грецію з повними кишенями готівкових в прямому сенсі слова.
У Афін є останній шанс уникнути дефолту - 1 липня телеконференція Єврогрупи повинна обговорити останнє речення країни про продовження на два роки програми допомоги і реструктуризувати грецький борг. Президент Єврокомісії Жан-Клон Юнкер в останній момент закликав надати Греції гроші для запобігання дефолту.