"Застосування таких санкцій означає заборону здійснення будь-яких фінансових операцій на користь материнських банків: це - надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, купівля цінних паперів, розміщення коштів на коррахунках та інші подібні операції", – пояснив перший заступник глави НБУ Яків Смолій.
Крім того, пропонується ввести заборону на виплати дивідендів і тощо.
"Це також заборона виплати дивідендів, відсотків, повернення міжбанківських кредитів, коштів з коррахунку і субординованого боргу. Також пропонуємо заборонити розподіл прибутку і розподіл капіталу", – додав він.
Заступник голови НБУ Катерина Рожкова роз'яснила, що санкції пропонуються не у зв'язку з указом президента РФ Володимира Путіна про прийом "паспортів" "ДНР" і "ЛНР", але з метою збереження фінансової стабільності і повного виконання українськими банками з російським держкапіталом зобов'язань перед клієнтами.
Смолій зазначив, що мова йде про п'ять банків: "Промінвестбанк", "ВТБ Банк", "БМ Банк", "Ощадбанк", "ВиЭс Банк".
Рожкова також додала, що запропоновані санкції залишають можливість для докапіталізації українських банком з російським держкапіталом та їх продажу.
Нагадаємо, що Національний банк та Служба безпеки повинні протягом доби внести пропозиції по банкам з російською часткою в капіталі, у тому числі щодо введення санкцій.
Раніше, 7 березня, кілька російських банків, а саме "Сбербанк Росії" і "Газпромбанк", почали обслуговувати людей з паспортами "ЛНР" і "ДНР". Проте пізніше стало відомо, що українська "дочка" "Сбербанку" документи "ЛНР" і "ДНР" не приймає.
Тим не менш, 13 березня невідомі заблокували десятки банкоматів російських банків.
Громадянський корпус "Азов" також 13 березня провів акцію біля відділення "Сбербанку" на вул. Володимирській у Києві. Учасники мітингу принесли бетонні блоки і "замурували" вхід у заклад. "Сбербанк" тимчасово призупинив роботу відділення на вул. Володимирській у Києві та подав заяву в правоохоронні органи.
Повідомлялося, що "Сбербанк" з 15 березня ввів обмеження на зняття готівкових коштів в розмірі 30 тис грн або еквівалент цієї суми в іноземній валюті (близько $ 1,1 тис) через каси банку на одного клієнта на добу.