Основним джерелом доходів регулятора стали проценти за цінними паперами України. Зокрема, за облігаціями внутрішньої і зовнішньої державної позики, які перебували у власності НБУ в результаті купівлі на вторинному ринку та отримання в якості застави за кредитами.
Другим за важливістю джерелом процентних доходів були проценти за отримані банками кредити в НБУ на підтримку ліквідності та стабілізаційні кредити (їх надання НБУ не практикує з 2015 року).
Водночас Національний банк ніс витрати на сплату процентів за депозитними сертифікатами НБУ. В результаті, чистий процентний дохід НБУ після вирахування резервів становив 47,6 млрд грн.
Витрати НБУ (без урахування процентних і комісійних витрат) становили 6,0 млрд грн. Ці кошти були використані на: відрахування на забезпечення під імовірні зобов'язання, утримання персоналу, виготовлення банкнот та монет, а також адміністративно-господарські витрати.
Фінансовий результат Національного банку України у минулому році становив 68,5 млрд грн.
Прибуток до розподілу становив 59,5 млрд грн. З цієї суми частина прибутку обсягом 15,1 млрд грн. буде спрямована на збільшення загальних резервів НБУ. Інша частина обсягом 44,4 млрд грн. буде перерахована до державного бюджету.
Як і минулого року, прибуток до розподілу до державного бюджету буде перерахований кількома траншами протягом року таким чином, щоб згладити вплив змін обсягу коштів Уряду на коливання ліквідності банківської системи та інфляцію.
Як писало DT.UA, капітал Національного банку України протягом останніх трьох років зростає, в той час як розмір власного капіталу української банківської системи знижується.
Детальніше про причини зростання прибутку Нацбанку читайте в статті Вадима Сироти "Хрест Гонтаревої" - неминучий результат реформ чи особливий український феномен?" в тижневику" Дзеркало тижня. Україна".