17 вересня Національний банк України постановою №612 відніс ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит"у категорію неплатоспроможних.
Про це повідомляється на сайті НБУ.
"ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит" взяло на себе зобов'язання щодо підтримки ліквідності банку за рахунок надходжень від продажу непрофільних активів акціонера та з дотримання обов'язкових резервів та інших нормативів. Із 17 серпня зазначений банк перейшов на звичайний режим роботи. Національний банк продовжував у щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов'язання – ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним та переданий до Фонду", – наводиться в повідомленні коментар глави НБУ Валерії Гонтарєвої.
Наголошується, що 93,2% (234 тисяч осіб) всіх вкладників банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму 200 тис грн.
Банк "Фінанси та Кредит" засновано в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат, мажоритарій і CEO гірничорудної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго.
Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 липня 2015 року банк займав 10-е місце (38,88 млрд грн) серед 127 діючих у країні банків. Його зобов'язання перед фізособами на цю дату були рівні 16,98 млрд грн, у тому числі в іноземній валюті – 11,61 млрд грн.
Раніше глава НБУ запевнила у завершенні очищення банківської системи. Валерія Гонтарева при цьому вважає, що банки першої-другої групи за активами знаходяться в безпеці.
Як писало DT.UA, вітчизняна банківська система нині нагадує поле після битви, на якому полягли десятки великих і маленьких банківських формувань-банкрутів і припинили функціонувати тисячі їхніх філій і відділень по всій країні.
Серед потерпілих - десятки тисяч банківських працівників, які втратили роботу, і мільйони банківських вкладників. Чи то санітаром, а чи то трунарем на цьому полі працює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, до функцій якого входить не тільки повернення та компенсація втрачених заощаджень громадян, а й набагато більш складний і чутливий процес - робота з хоча б часткового відновлення працездатності банків-калік, які ще подають хоч якісь ознаки життя, а також стягнення виручки із залишків "пожитків" тих, кого вже оживити не можна.