НБУ визнав неплатоспроможним банк Бахматюка

Поділитися
"VAB Банк" виведуть з ринку © grindtv.com
В подальшому регулятор і зовсім має намір вивести "VAB Банк" з ринку.

Національний банк України відніс до категорії неплатоспроможних "VAB Банк" Олега Бахматюка, а також "Міський комерційний банк", повідомили в прес-службі НБУ.

З 21 листопада в банки введена тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Що стосується "VAB Банку", то в НБУ відзначають, що ще з квітня регулятор вказував менеджменту і власникам банку на наявність потенційних ризиків в діяльності фінустанови, а в жовтні змушений був віднести банк до категорії проблемних з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.

У НБУ зазначають, що готовність акціонерів "VAB Банку" підтримати його фінансово виявилися недостатніми. При цьому "VAB Банк" не може бути врятований державою, оскільки не відповідає критеріям для участі держави в докапіталізації. Більш того, рекапіталізація банку неможлива через великий обсяг кредитів, виданих економічно пов'язаним особам.

Відзначимо, що "VAB Банк" отримував великі суми рефінансування в першій половині року, агресивно нарощував свій кредитний портфель, всупереч ринковим тенденціям.

"У зв'язку з тим, що достатніх джерел для рекапіталізації банку немає, НБУ був змушений прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних", - пояснив перший заступник глави НБУ Олександр Писарук.

НБУ, за його словами, впевнений, що Фонд гарантування вкладів фізосіб "зробить все необхідне для ефективного виведення ПАТ "Віейбі Банку" з ринку".

Раніше головний бенефіціар "VAB Банку" Олег Бахматюк заявив про намір знайти 2,5-3 млрд грн для збільшення капіталу банку. У той же час Бахматюк також хотів, щоб і держава теж дала гроші на порятунок "VAB Банку".

На початку жовтня "VAB Банк" прострочив виплату $ 2 млн процентного доходу за єврооблігаціями у зв'язку посиленням валютного регулювання в Україні. У той же час банк обіцяв вирішити це питання найближчим часом.

Акціонери VAB Банку на загальних зборах 17 листопада планували розглянути питання про збільшення статутного капіталу в 2,7 рази, або на 7 млрд грн, - 11,049 млрд грн шляхом додаткового випуску акцій.

За даними НБУ, станом на 14 листопада 2014 року відбулося скорочення розміру регулятивного капіталу банку - до мінус 1,511 млн грн при нормативному значенні - не менше 120 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі