Нацбанк відзвітував про фірезультати за першу половину 2021 року. За цей період регулятор отримав 12 млрд грн збитків, при цьому за результатами року планується перерахувати до держбюджету 13 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Відзначається, що в першому півріччі до 1,29 трлн грн зменшився обсяг активів регулятора (на -3%) в порівнянні з консолідованими балансовими даними на кінець 2020 року.
Причиною стало погашенням зобов'язань за кредитами МВФ. Крім того, вплинула переоцінка міжнародних резервів в результаті зміцнення курсу гривні. На 32% збільшився обсяг виданих НБУ кредитів рефінансу комерційним банкам завдяки довгостроковому кредитуванню. У частині зобов'язань НБУ за перші 6 місяців 2021 року значно зросли залишки коштів банків (на 49%).
Без урахування переоцінки фінінструментів НБУ отримав 20 млрд чистого доходу за півроку, що в 2,4 рази перевищує показники минулого року. Основою результату стали чисті процентні доходи в більш ніж 21 млрд грн.
У той же час зміцнення курсу гривні і зростання прибутковості довгострокових цінних паперів на світових ринках призвели до накопичення з початку 2021 року нереалізованих збитків від переоцінки в розмірі 32 млрд грн.
Як наслідок, загальний консолідований результат Нацбанку за 6 місяців становить 12 млрд грн збитку.
У регуляторі відзначили, що консолідований прибуток/збиток не є частиною прибутку до розподілу, яка підлягає перерахуванню до держбюджету. Остаточний обсяг буде залежати від фактичних макроекономічних показників в цьому році і буде визначатися після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою НБУ річної фінзвітності.
Раніше повідомлялося, що всього банки на 1 липня (за перше півріччя) заробили 30,08 млрд грн. Державний Приватбанк як і раніше є лідером серед банків України за чистим прибутком - показник в першому півріччі 2021 року склав 11,6 млрд грн.