"Відслідковувати операції не будуть. Звичайно, буде контроль за проведенням розрахунків в готівковій або безготівковій формі. Тільки в цьому аспекті і не більше, у рамках повноважень всіх контролюючих органів", - підкреслила вона.
Разом з цим, за її словами, в процесі обговорення новації всі сторони прийшли до висновку, що 150 тисяч гривень - найбільш оптимальна сума для безготівкових розрахунків.
"Хочу всіх заспокоїти, що ми достатньо дискутували навколо суми розрахунків. Ми вважаємо, що на даному етапі комфортною сумою, і такою, яка буде задовольняти всі сторони - є саме 150 тисяч гривень", - переконана заступник голови НБУ.
Представник центробанку констатує, що введення граничної суми безготівкових розрахунків пересічні українці практично не помітять.
"Якщо розрахунки проводитимуться між фізичною особою і юрособою, то є кілька варіантів, коли людина без проблем може розрахуватися. По-перше, якщо відкритий рахунок - це звичайне платіжне доручення. Друге, у нас зараз широкого поширення набули розрахунки картками, тому в режимі онлайн практично завжди ви зможете зробити такі розрахунки. І третій момент, якщо у вас готівка знаходиться на руках, звичайно, тоді доведеться прийти у будь-яке відділення банку, а такі, як правило, у всіх торгових центрах присутні, і тоді внести відповідні кошти у банк, які будуть зараховані тій організації, яка вам проводить покупку", - резюмувала Ричаківська.
Нагадаємо, що у вересні 2012 року Верховна Рада України дозволила НБУ обмежувати граничні розрахунки готівкою. На початку березня НБУ ініціював обговорення, яке триватиме до 8 квітня, проекту постанови "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку", де передбачено встановлення граничної суми готівкового розрахунку фізичної особи за товари, роботи або послуги у розмірі 150 тисяч гривень. !zn