У Нацбанку позитивно оцінюють можливість випуску цифрових грошей і ініціювали внесення змін до законодавства. Е-гривня здатна стати рівноцінним еквівалентом звичайної гривні. Про це в Facebook написав глава НБУ Кирило Шевченко, коментуючи новини про плани випуску в 2021 році цифровий валюти.
"Національний банк України, який активно досліджує тематику CDBC (цифрових валют центральних банків - ред.) Ще з 2016 року, вже ініціював внесення таких змін до законодавства. Визначення" цифрових грошей Національного банку України "та право НБУ на їх випуск включені в законопроект 4364 про платіжні послуги ", - зазначив Шевченко.
Глава НБУ заявив, що введення електронної гривні передбачає створення платіжної інфраструктури для її обороту на ринку, а обсяги інвестицій і робіт залежать, в тому числі, від того, які завдання буде вирішувати е-гривня.
"Це будуть роздрібні або корпоративні платежі? Нею будуть користуватися фізичні або юридичні особи? Повноцінний розвиток такого масштабного проекту потребує активного залучення учасників ринку, включаючи інвестиції з їхнього боку. У той же час Національний банк позитивно оцінює можливість випуску цифрових грошей, які в еру загальної діджіталізаціі здатні стати рівноцінним еквівалентом звичайного фіатной гривні ", - написав він.
Повідомлялося, що за одинадцять місяців поточного року держбюджет виконано з дефіцитом на 117,2 млрд грн, зокрема дефіцит загального фонду склав 130,7 млрд грн при плані в сумі 236,9 млрд грн.