Національний банк затвердив перехідні постанови для регулювання ринку небанківський фінпослуг після 1 липня. Згідно зі змінами, учасники ринків небанківських фінпослуг після переходу під нагляд Нацбанку продовжать керуватися законодавством, введеним раніше Нацкомфінпослуг. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
"Перехідні" постанови також визначають особливості застосування Нацбанком регуляторних актів Нацкомфінпослуг, які будуть діяти до моменту затвердження НБУ власних нормативно-правових актів. "Перехідні" постанови прийняті за напрямками: ліцензування і реєстрація; нагляд; виїзні перевірки; заходи впливу; звітність.
"Перехідними" постановами також передбачений ряд уточнень до регулювання за такими напрямками: закріплено подання звітності учасниками ринку в НБУ через спеціальний веб-ресурс - portal.bank.gov.ua; встановлено, що до моменту визначення Нацбанком тарифів на надання ліцензій, вони будуть видаватися безкоштовно; визначено, що інспекційні перевірки почнуться тільки після прийняття Нацанком спеціальних нормативно-правових актів з питань проведення перевірок діяльності учасників ринків небанківських фінансових послуг (крім клієнтів) і застосування заходів впливу.
Обов'язки учасників ринків небанківських фінпослуг, зокрема з надання інформації до регулятора і отримання його погоджень, починаючи з 1 липня залишаються незмінними і будуть здійснюватися вже Нацбанком, а не Нацкомфінпослуг.
Рішення, які приймалися Нацкомфінпослуг як колегіальним органом починаючи з 1 липня будуть прийматися НБУ в особі його колегіальних органів: правління і Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.
Найближчим часом НБУ планує оприлюднити оновлений план підготовки проектів регуляторних актів Нацбанку на 2020 рік, з урахуванням графіка прийняття нового регулювання для учасників ринків небанківських фінпослуг.
Раніше повідомлялося, що так званий закон про "сплите" вступить в силу з 1 липня і Нацбанк стане регулятором небанківських фінансових установ, зокрема ломбардів. Вимоги до мінімального розміру капіталу ломбардів встановлять на рівні 500 тис грн, а також дозволять займатися обміном валют.