Збільшення дефіциту поточного рахунку до $ 1,1 млрд в липні і $ 1,7 млрд за сім місяців 2018 року є наслідком тимчасових факторів, через які темпи зростання експорту залишилися на рівні попереднього місяця, хоча зростання імпорту прискорилося. Про це заявили у Національному банку України (НБУ), пише "Інтерфакс-Україна".
"Зокрема, мова йде про перешкоджання вантажних перевезень в Азовському морі з боку РФ, що призвело до значного падіння темпів зростання експорту металургійної продукції: до 19,9% р/р у липні з 35,2% р/р у червні", – йдеться в коментарі НБУ.
Регулятор пояснює, що це, в свою чергу, уповільнило загальні темпи зростання експорту товарів, незважаючи на сприятливу зовнішню цінову кон'юнктуру і збільшення експорту продовольчих товарів (8% р/р).
"У той же час зростання імпорту товарів у липні суттєво прискорилося – до 24,9% р/р з 99% р/р у червні. Насамперед - за рахунок неенергетичного імпорту внаслідок стійкого інвестиційного та споживчого попиту", – пояснюють у НБУ.
Центробанк додає, що на сальдо поточного рахунку позначилося також тимчасове збільшення виплат дивідендів після періоду загальних зборів акціонерів.
Повідомлялося, що дефіцит поточного рахунку платіжного балансу в липні збільшився до $ 1,1 млрд. У минулому місяці дефіцит був на рівні $ 125 млн.
За інформацією НБУ, профіцит платіжного балансу України в 2017 році збільшився у порівнянні з 2016 роком вдвічі – з $ 1,3 млрд до $ 2,6 млрд.