Національний банк вирішив встановити небанківським установам, які займаються обміном валют, такі ж вимоги щодо прозорості структури власності, які встановлені для банків, повідомляє прес-служба НБУ.
Відтепер валютні компанії повинні будуть назвати всіх своїх бенефіціарів.
"За останні два роки НБУ не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій. Це дуже складний ринок, який може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов'язаних з "сірим" або "чорним" ринком валюти, шахрайством тощо. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань щодо вимог до таких установ", - заявив перший заступник голови Нацбанку Олександр Писарук.
Крім того, планується ввести додаткові вимоги до капіталу небанківських установ та ділової репутації власників.
Національний банк також посилить вимоги щодо безпеки валютних кас. Крім цього, кожен пункт обміну валют повинен бути обладнаний реєстратором розрахункових операцій (РРО).
Згідно з даними НБУ, в Україні діяльністю з обміну валют займаються чотири небанківські установи через близько 1850 структурних підрозділів.
На цьому тижні Нацбанк також скасував обмеження на видачу готівкових коштів. Також знято аналогічне обмеження, встановлене для валюто-обмінних операцій фізосіб - продавати валюту можна буде у будь-яких обсягах.
В інтерв'ю DT.UA глави НБУ Валерії Гонтарєвої, вона заявила, що "будки-обмінки" - це нелегальний бізнес. Вони не банківські установи і Нацбанком не регулюються. При цьому, за її словами, всі списки вже давно передані в правоохоронні органи.
"Ми хотіли дозволити працювати на цьому ринку тільки банківським установам, але для цього нам треба міняти декрет про валютне регулювання. Поки для тих, хто працює за ліцензією як фінансові компанії, ми підвищили вимоги до капіталу, документацію та технічні вимоги - це те, що ми поки що можемо зробити. Але з тими, хто працює нелегально, ми не можемо нічого зробити", - додала вона.