"НБУ має намір і далі проводити валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу, спричинену тимчасовими факторами, оскільки курс гривні істотно впливає на рівень інфляції. Незважаючи на поточну волатильність на валютному ринку, НБУ вважає актуальним поточний прогноз інфляції на рівні 12% до кінця цього року і 8% до кінця наступного року", - заявив Чурій.
За його інформацією, на початку вересня, згідно з розробленим графіком, тимчасово виріс попит на валюту для репатріації дивідендів. Крім того на поточну ситуацію на валютному ринку, крім іншого, вплинув тимчасовий фактор: робочий день 5 вересня збігається зі святковим вихідним днем у США, в результаті чого утворювався надлишковий попит на валюту у зв'язку з традиційним скороченням надходжень валютної виручки на рахунки українських банків.
Разом з тим Чурій підкреслив, що вищевказані негативні фактори будуть мати нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісною з досягненням інфляційних цілей.
При цьому він підкреслив, що НБУ в даний час має всі можливості для подальшого згладжування курсових коливань завдяки нарощуванню міжнародних резервів до 14,1 млрд доларів станом на кінець серпня.
Нагадаємо, що курс гривні до долара на міжбанку почав знижуватися 11 серпня відразу після російських провокацій у Криму. Менш ніж за місяць курс впав з 24,80 грн/долар до 26,80 грн/долар, тобто приблизно на 8%.
НБУ відновив аукціони з продажу валюти на міжбанку наприкінці серпня.