"Ми ще не починали переговори, але вже думаємо про те, коли це можливо, і на раді з Міністерством фінансів будемо ініціювати такі переговори з МВФ", - сказав він під час брифінгу про монетарну політику НБУ.
За словами Смолія , нова програма співпраці з МВФ потрібна Україні, зважаючи на майбутні в 2019-2020 рр. пікові виплати щодо обслуговування зовнішнього боргу, тоді як чинна програма завершується в першому кварталі 2019 року. У свою чергу заступник голови НБУ Дмитро Сологуб зазначив, що наявність нової програми важлива не тільки для підтримки платіжного балансу країни, але і для вкорінення проведених реформ.
"Роль МВФ, як бачимо, трансформується. Ми бачимо, що багато програм МВФ мають більш-менш стандартні умови і передбачають не тільки підтримку платіжного балансу, але й укорінення структурних реформ", - пояснив Сологуб.
У той же час він додав, що зараз важливо акцентувати основну увагу на виконанні діючої програми, в рамках якої Україна ще не отримала $ 8 млрд.
Зазначимо, що Національний банк України у 2018 році очікує надходження від Міжнародного валютного фонду коштів на суму близько $ 2 млрд. У свою чергу НБУ попереджає, що дострокове припинення програми з МВФ може загрожувати погіршенням умов доступу на міжнародні фінансові ринки, що може призвести до посилення девальваційних та інфляційних очікувань, а також до зростання ймовірності проблем з обслуговуванням зовнішніх державних зобов'язань у найближчі роки.
Нагадаємо, що Україна планує до травня місяця виконати всі зобов'язання в рамках програми розширеного фінансування МВФ, що дозволить їй отримати черговий транш кредиту.
Зазначимо, що за підсумками зустрічі з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард у Давосі Петро Порошенко повідомив, що Україна готова продовжувати конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Зокрема уряд зобов'язався провести низку серйозних реформ: створити Антикорупційний суд і призначити нового голову НБУ.
Раніше в Міністерстві фінансів України повідомили, що Міжнародний валютний фонд у 2018 році виділить Україні не менше двох траншів макрофінансування.
Детальніше про економічну ситуацію і переговори з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Олександр Данилюк: "Багато хто хоче спекатися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїх особистих інтересів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".